Senat TV ruszy 15 stycznia 5.00/52
Senat TV ruszy 15 stycznia

Senat TV ruszy 15 styczniaMarszałek Senatu Tomasz Grodzki na 15 stycznia br. zapowiedział start telewizji internetowej Senat TV.

Telewizja ma ruszyć wraz z pierwszym w tym roku posiedzeniem izby wyższej, które jest zaplanowane na 15 stycznia 2020 roku.

Oprócz transmisji z posiedzeń oraz konferencji prasowych Senatu, na antenie nowej stacji pojawiać się mają programy z politykami, którzy mieliby tłumaczyć zawiłości prawne oraz prace nad ustawami. W studiu mieliby się pojawiać eksperci, którzy będą rozmawiać o bieżących sprawach, jakimi będą zajmować się politycy.
 

- W założeniu Senat TV ma być forum wymiany myśli politycznych. Mamy nadzieję, że stanie się areną dyskusji dla senatorów - bez ograniczeń czasowych i barier dostępu. Senat TV będzie realizować materiały informacyjne dotyczące ustaw i projektów ustaw, którymi zajmuje się Senat, a także debaty z udziałem senatorów oraz zaproszonych ekspertów - biuro prasowe Sentatu poinformowało portal Wirtualne Media.Jak podkreśla biuro prasowe Senatu Senat TV będzie projektem niegenerującym dodatkowych kosztów. Będzie on realizowany przy użyciu sprzętu, w który jest wyposażone Centrum Informacyjne Senatu.

Wedle wstępnych informacji Senat TV będzie można oglądać bezpłatnie w przekazie internetowym. Nie ma planów co do włączenia stacji do ofert platform płatnej telewizji satelitarnej i kablowej.

źródło: sat-charts.eu / wirtualnemedia.pl
Senat TV ruszy 15 stycznia

Pozostałe informacje


Komentarze ():