Rosja atakuje ukraińskie obiekty nadawcze

Rosja atakuje ukraińskie obiekty nadawczeRosja podczas agresji na Ukrainę stara się zneutralizować strategiczne obiekty nadawcze. W ostatnich dniach Rosjanie starali się zniszczyć wieżę telewizyjną w Kijowie i Charkowie.

We wtorek (01.03.2022) rosyjskie wojskie zaatakowało rakietami wieżę telewizyjną w Kijowie. Tym sposobem Rosjanie starali się ograniczyć dystrybucję ukraińskich kanałów telewizyjnych w stolicy Ukrainy.

Na profilu twitterowym The Kyiv Independent podano, że tamtejsze stacje telewizyjne przestały nadawać. Ukraińskie służby potwierdziły, że kanały na krótko musiały przerwać emisję. Zapowiedziano, że wznowią ją przy użyciu zapasowej infrastruktury, a zaatakowana wieża zostanie naprawiona. Przestrzegano Ukraińców, żeby nie wierzyli w fake newsy o tym, jakoby siły rosyjskie odnosiły duże sukcesy.
 

W nalocie uszkodzono infrastrukturę wieży oraz budynek operatora sieci telewizyjnej RRT. Sama wieża nie przewróciła się. Niestety podczas ataku zginęło pięciu cywili znajdujących się nieopodal wieży w Babim Jarze, będącym miejscem pamięci pomordowanych podczas Holokaustu Żydów.

Nie był to jedyny atak na infrastrukturę telewizyjną na Ukrainie. W środę pojawiły się informacje, że nastąpił kolejny atak na tego typu obiekt. Rosyjskie wojska usiłowały zniszczyć wieżę telewizyjną w Charkowie.

Udany atak na telewizję nastąpił w Korosteniu, w obwodzie żytomierskim. Tam zniszczono wieżę telewizyjną należącą do Korosten Media. Jak podała zastępczyni mera miasta Natalia Czyżewska, retransmisja kanałów telewizyjnych w mieście zostanie przywrócona, a odpowiedzialni za atak pociągnięci do odpowiedzialności zgodnie z prawem wojennym. Czyżewska opublikowała w mediach społecznościowych selfie z więżą, które zrobiła przed jej zniszczeniem.

Rosja stara się zniszczyć wieże telekomunikacyjne na Ukrainie w ramach akcji dezinformacyjnej. Agresor chce przejąć całkowitą kontrolę nad środkami przekazu, w tym nad telewizją naziemną dostępną z zaatakowanych obiektów.

źródło: sat-charts.eu / Twitter / WirtualneMedia/ Radio Zet
Rosja atakuje ukraińskie obiekty nadawcze

Pozostałe informacje


Komentarze ():