Bez RTR Planeta i Rossija 24 z Hot Birda

Bez RTR Planeta i Rossija 24 z Hot BirdaW związku z przyjęciem przez Unię Europejską 6. pakietu sankcji wobec Rosji za jej inwazję na Ukrainę 3 czerwca 2022 roku wyłączono przekaz wybranych rosyjskich kanałów telewizyjnych z satelity Eutelsat Hot Bird.

Pakiet sankcji uderzył w ogólnotematyczny RTR Planeta, informacyjny Rossija 24 oraz TV Centr International. Według informacji prasowych Unia Europejska zawiesiła europejskie koncesje dla tych kanałów. Ponadto UE zakazała europejskim firmom zakupu czasu reklamowego we wspomnianych kanałach rosyjskiej telewizji.
 

Kanały zostały zakazane z powodu zarzutów, że są wykorzystywane przez Moskwę "do manipulowania informacjami i promowania dezinformacji o inwazji na Ukrainie".

RTR Planeta i Rossija 24 były udostępniane bezpłatnie na multipleksie operatora Globecast z satelity Eutelsat Hot Bird 13C.

Dotychczasowe parametry RTR Planeta i Rossija 24:

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
11034 MHz, pol. V, SR 27500 kS/s, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

Co ciekawe, na chwilę obecną, zakaz nie dotyczy innego kanału publicznego rosyjskiej telewizji - Pierwyj Kanał ani telewizji komercyjnej NTV Mir, które nadal można oglądać za darmo z Hot Birda.

źródło: inf. wł. sat-charts.eu
Bez RTR Planeta i Rossija 24 z Hot Birda

Pozostałe informacje


Komentarze ():