Raster częstotliwościowy kanałów DVB-T (VHF i UHF) 5.00/52
Raster częstotliwościowy kanałów DVB-T (VHF i UHF)

Raster częstotliwościowy kanałów DVB-T (VHF i UHF)Numer kanału a częstotliwość w pasmie VHF i UHF (tabela).
W standardzie DVB-T do emisji multipleksów wykorzystuje się zazwyczaj kanały w paśmie VHF (Very High Frequency) oraz UHF (Ultra High Frequency).

Standardowo kanały VHF zajmują 7 MHz, a UHF 8 MHz.

Niektóre multipleksy nadawane w dolnym paśmie (VHF) znaleźć można m.in w Luksemburgu oraz w Finlandii. Większość krajów Europejskich (w tym Polska) swoje cyfrowe multipleksy umieściła jednak w paśmie górnym (UHF).

 


 
Pasmo Nr kanału Częstotliwość [MHz] Szerokość
VHF III E5 177,5
7 MHz
E6 184,5
E7 191,5
E8 198,5
E9 205,5
E10 212,5
E11 219,5
E12 226,5
UHF
21 474
8 MHz
22 482
23 490
24 498
25 506
26 514
27 522
28 530
29 538
30 546
31 554
32 562
33 570
34 578
35 586
36 594
37 602
38 610
39 618
40 626
41 634
42 642
43 650
44 658
45 666
46 674
47 682
48 690
49 698
50 706
51 714
52 722
53 730
54 738
55 746
56 754
57 762
58 770
59 778
60 786
61 794
62 802
63 810
64 818
65 826
66 834
67 842
68 850
69 858


źródło: sat-charts.eu / ETSI

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
2017-11-21
18:00 Besiktas - FC Porto
18:00 Spartak Moskwa - NK Maribor
20:45 APOEL Nikozja - Real Madryt
20:45 Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur
20:45 Manchester City - Feyenoord
20:45 AS Monaco - RB Lipsk
20:45 SSC Napoli - Szachtar Donieck
20:45 Sevilla - FC Liverpool
 
Ekstraklasa w TV
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:15
Pogoda
20:25
S.W.A.T. - jednostka specjalna
21:35
Magazyn śledczy Anity Gargas
22:05
El Príncipe - dzielnica zła
23:00
Miasto gniewu
23:40
Anno Domini - Biblii ciąg dalszy
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:35
Na dobre i na złe - 18 lat!
20:50
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:00
Aaron Swartz - złote dziecko Internetu
Polsat
20:05
Metro strachu
22:15
Łzy słońca
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Diagnoza
22:30
Kuba Wojewódzki 12
23:30
Superwizjer