Powrót do przeszłości: Angelle i jej Vibe TV

Powrót do przeszłości: Angelle i jej Vibe TVCzy mógł istnieć kanał pokazujący jedną, debiutującą i niezbyt znaną piosenkarkę 24 godziny na dobę? W Wielkiej Brytanii było to możliwe!

Cofamy się do 2002 roku. Sarah Davies, 22-latka z Birmingham a zarazem aspirująca piosenkarka, nagrywa kilka piosenek. W mediach pojawia się jako Angelle. Z pomocą swojego bogatego chłopaka Steve`a Bennetta występuje w kilku telewizyjnych audycjach muzycznych (m.in "Top of the Pops"). Ale to nie koniec. Chłopak funduje jej także własny kanał telewizyjny. Tylko z jej muzyką, by móc ją lepiej wypromować.
 

Vibe TV wystartował 1 czerwca 2002 roku na satelicie Astra 2B (28,2°E). Abonenci Sky Digital stację mogli znaleźć na pozycji 455. w swoich dekoderach Sky Digibox (pomiędzy innymi kanałami muzycznymi). Stacja była nieszyfrowana, więc debiutującą piosenkarkę oglądali także posiadacze odbiorników FTA.


Vibe TV (fot. kingofsat.net)


W ofercie stacji znalazł się 4,5 godzinny blok (powtarzany w pętli) z fragmentami programów telewizyjnych w których wystąpiła Angelle oraz jej teledyski. A szczególnie jeden, promujący singel "Joy and Pain", z którym wiązano wielkie nadzieje.Piosenka "Joy and Pain", mimo wielu zabiegów promocyjnych, nie weszła do Top 40 singli Zjednoczonego Królestwa. Na liście pojawiła się dopiero na pozycji 43. i spędziła tam tylko jeden tydzień.

Po nieudanej kampanii promocyjnej, pod koniec września 2002 roku przekaz Vibe TV zakończono. Jej partner w miejsce kanału uruchomił stację z telezakupami "High Street TV".

Ile kosztowała ta cała zabawa? The Guardian raportuje o wydanych ponad 2 milionach funtów. Częściowo koszty się na pewno zwróciły, gdyż kanał pomiędzy teledyskami emitował długie bloki reklamowe (w szczególności telezakupy).

Mimo porażki Angelle w show biznesie, cała historia kończy się happy endem. Sarah wyszła za Bennetta. Aktualnie pracuje jako prezenterka i projektantka biżuterii w Gems TV i u boku bogacza dobrze się jej powodzi. Warto dodać, że Gems TV (a także Jewellery Maker TV oraz High Street Xtra) również należy do jej partnera.

Pomysł uruchomienia takiego kanału odbił się szerokim echem w brytyjskich mediach. Wspomnienie o Vibe TV pojawiło się m.in w notowaniu "100 Greatest TV Treats Of 2002" nadanym w Sylwestra 2002 przez brytyjski Channel 4.

źródło: sat-charts.eu
Powrót do przeszłości: Angelle i jej Vibe TV

Pozostałe informacje


Komentarze ():