MTV Music już zamiast VIVA Polska (wideo) 5.00/52
MTV Music już zamiast VIVA Polska (wideo)

MTV Music już zamiast VIVA Polska (wideo)Zgodnie z zapowiedziami 17 października 2017 doszło do zmian w polskim portfolio kanałów Viacom. Po 17 latach emisji polska wersja kanału VIVA została wyłączona. Zastąpił ją MTV Music Polska.

Do pierwszych kosmetycznych zmian doszło z samego rana o godzinie 6:00. Na antenie kanału pojawiło się pasmo MTV Hits z nową playlistą - jednak zachowano grafikę VIVY.


 

Pełne przełączenie grafiki nastąpiło po godzinie 12.MTV Music będzie w pełni lokalnie przygotowanym kanałem muzycznym. Stacja prezentować będzie największe hity międzynarodowych gwiazd i lokalnych artystów, światowej klasy wydarzenia takie jak MTV Video Music Awards, MTV EMA, MTV Movie & TV Awards, relacje z największych festiwali i koncertów w Polsce i na świecie. W świat nowości, gorących plotek i showbiznesu wprowadzi widzów Nina Cieślińska i jej codzienny program newsowy MTV Bites.Muzyczna propozycja stacji MTV Music będzie uzupełnieniem rozrywkowych programów dla młodzieży oferowanych przez MTV Polska. Wprowadzeniu MTV Music towarzyszyć będzie szeroka kampania marketingowa. Kanał MTV Music dostępny będzie na platformach większości operatorów kablowych i satelitarnych, zasięg stacji to 7,7 miliona gospodarstw domowych.

VIVA Polska wystartowała w 2000. Była polską wersją popularnego niemieckiego kanału muzycznego. Z początku stacja prezentowała wyłącznie teledyski i programy poświęcone muzyce. W późniejszych latach ramówkę poszerzono o formaty rozrywkowe. Ostatnio nadawca ponownie powrócił do formatu muzycznego.

Parametry techniczne MTV Music Polska:
Eutelsat Hot Bird 13B (13°E)
12015 MHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK
11075 MHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Kanał szyfrowany jest w Viaccess 3.0, Viaccess 5.0, Nagravision 3, Conax oraz Mediaguard. Dostępny jest dla klientów nc+, Cyfrowego Polsatu oraz Orange TV.

źródło: sat-charts.eu
MTV Music już zamiast VIVA Polska (wideo)

Pozostałe informacje


Komentarze ():