DAB+: Ruszyło Polskie Radio Dzieciom

DAB+: Ruszyło Polskie Radio DzieciomPolskie Radio Dzieciom to nowy program Polskiego Radia. Rozpoczął nadawanie już dziś. Na antenie pojawią się audycje dedykowane najmłodszym: programy edukacyjne, rozrywkowe i takie, które będą rozwijać kreatywność maluchów. W ramówce nie zabraknie też magazynów parentingowych skierowanych do rodziców.

- Rozgłośnia wypełni lukę na rynku radiowym, który w ofercie nie ma propozycji dla dzieci. Polskie Radio Dzieciom to alternatywa dla innych form rozrywek, doskonałe źródło wiedzy i zabawy dla całej rodziny - przekonywała Dominika Sygiet-Seńczyszyn, sekretarz redakcji.

Polskie Radio Dzieciom, to kolejny program w ofercie Polskiego Radia, którego można słuchać w technologii cyfrowej DAB+. Ramówka nowego radia powstała pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i przy udziale ponad 500 placówek edukacyjno-wychowawczych. - Audycje mają uczyć, bawić, integrować rodzinę i bezpiecznie towarzyszyć dzieciom każdego dnia - opowiadała w Polskim Radiu 24 sekretarz redakcji.
 

Audycje są przeznaczone przede wszystkim dla tych dzieci, które nie ukończyły jeszcze ósmego roku życia. - Program jest dopasowany do potrzeb najmłodszych i stanowi uzupełnienie do tego, czego dzieci uczą się w przedszkolu - zapewniają twórcy Polskiego Radia Dzieciom. Na antenie do wspólnego poznawania świata zaproszą pacynki, zarówno te dobrze znane - jak Kulfon i Monika, jak i te, które dopiero będą zdobywać sympatię małego słuchacza: Smok Adaś i Miś Michaś. W role postaci wcielą się znani i lubiani aktorzy: Janusz Zadura i Wojciech Supiński.

Radio ruszyło 1 kwietnia. Od dziś Polskie Radio zwiększa także zasięg nadawania cyfrowego. Obecnie odbieranie cyfrowego sygnału DAB+ jest możliwe w 10 miastach. Teraz dołączyło do nich kolejnych sześć: Białystok, Koszalin, Lublin, Olsztyn, Rzeszów i Zielona Góra. Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia podkreśla, że dzięki temu cyfrowe radio docierać będzie do prawie 60 procent ludności naszego kraju.

Nadajniki DAB+


1 października 2013 roku Polskie Radio pierwsze w Polsce i w tej części Europy rozpoczęło nadawanie w jakości cyfrowej. Dotąd cyfrowy sygnał odbierany był przez mieszkańców Warszawy, Katowic, Opola, Łodzi, Szczecina, Wrocławia, Gdańska, Kielc, Krakowa i Poznania. Zakończenie procesu cyfryzacji planowane jest na rok 2020. Wówczas dzięki nadajnikom cyfrowym programy Polskiego Radia odbierane będą na terenie całej Polski.

źródło: Polskie Radio
DAB+: Ruszyło Polskie Radio Dzieciom

Pozostałe informacje


Komentarze ():