Raster częstotliwościowy kanałów DAB (pasmo VHF) 5.00/52
Raster częstotliwościowy kanałów DAB (pasmo VHF)

Raster częstotliwościowy kanałów DAB (pasmo VHF)Numer bloku a częstotliwość w górnym pasmie VHF (pasmo III) dla standardu DAB/DAB+.
W standardzie DAB (Digital Audio Broadcasting) raster częstotliwościowy zawiera się w górnym paśmie VHF (pasmo III - band III). Są to częstotliwości od 174 do 240 MHz.

Pasmo III podzielono na 41 bloków, każdy o szerokości 1,536 MHz.
 
Nr blokuCzęstotliwość [MHz]
5A174,928
5B176,640
5C178,352
5D180,064
6A181,936
6B183,648
6C185,360
6D187,072
7A188,928
7B190,640
7C192,352
7D194,064
8A195,936
8B197,648
8C199,360
8D201,072
9A202,928
9B204,640
9C206,352
9D208,064
10A209,936
10B211,648
10C213,360
10D215,072
10N210,096
11A216,928
11B218,640
11C220,352
11D222,064
11N217,088
12A223,936
12B225,648
12C227,360
12D229,072
12N224,096
13A230,748
13B232,496
13C234,208
13D235,776
13E237,448
13F239,200


DAB może również korzystać z częstotliwości pasma L (1452 - 1492 MHz). Często to pasmo wykorzystwane jest do przekazu cyfrowego radia satelitarnego.

źródło: sat-charts.eu / DAB

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
2017-11-21
18:00 Besiktas - FC Porto
18:00 Spartak Moskwa - NK Maribor
20:45 APOEL Nikozja - Real Madryt
20:45 Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur
20:45 Manchester City - Feyenoord
20:45 AS Monaco - RB Lipsk
20:45 SSC Napoli - Szachtar Donieck
20:45 Sevilla - FC Liverpool
 
Ekstraklasa w TV
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:15
Pogoda
20:25
S.W.A.T. - jednostka specjalna
21:35
Magazyn śledczy Anity Gargas
22:05
El Príncipe - dzielnica zła
23:00
Miasto gniewu
23:40
Anno Domini - Biblii ciąg dalszy
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:35
Na dobre i na złe - 18 lat!
20:50
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:00
Aaron Swartz - złote dziecko Internetu
Polsat
20:05
Metro strachu
22:15
Łzy słońca
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Diagnoza
22:30
Kuba Wojewódzki 12
23:30
Superwizjer