Awaria w CANAL+ Polska. Problemy z usługą satelitarną i Online

Awaria w CANAL+ Polska. Problemy z usługą satelitarną i OnlineOd kilku godzin CANAL+ Polska boryka się z dużą awarią oferowanych przez siebie usług. Problemy dotykają usługi satelitarnej, jak i treści oferowanych w streamingu przez internet.

W CANAL+ Online nie działają materiały VOD oraz kanały linearne na żywo. Awaria rozpoczęła się w godzinach popołudniowych, ok. godziny 17:30. Serwer CDN usługi na żądania dotyczące fragmentów strumieni wideo (chunk) odpowiada kodem błedu HTTP 552.

Problemy dotykają użytkowników różnych urządzeń - telewizorów Smart TV, osób korzystających z aplikacji mobilnej (Android, iOS) oraz oglądających treści w przeglądarce (komputer/laptop/tablet).

Awaria zbiegła się z premierą 3. odcinka 3. serii serialu Belfer oraz piątkowymi meczami piłkarskiej Ekstraklasy (w tym z Derbami Górnego Śląska).
 

Co ciekawe problemy wystąpiły także w usłudze satelitarnej. Błędy wystąpiły w strumieniach transportowych nadawanych na częstotliwościach 10719 MHz pol V.; 11278 MHz pol V.; 11449 MHz, pol. H; oraz 11488 MHz, pol. H satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E).

Na podanych multipleksach nadawane są m.in. kanały premium CANAL+. Na części dekoderów błąd objawiał się kodem E2001 - "Brak programu".

CANAL+ Polska poinformowało, że pracuje nad usunięciem awarii.

źródło: sat-charts.eu
Awaria w CANAL+ Polska. Problemy z usługą satelitarną i Online

Pozostałe informacje


Komentarze ():