TVP Kultura i TVP Kobieta w DVB-T2/HEVC

TVP Kultura i TVP Kobieta w DVB-T2/HEVC

Od 3 stycznia 2023 roku kanały TVP Kultura i TVP Kobieta w ramach naziemnej telewizji cyfrowej dostępne są z multipleksu 6 (MUX-6) w DVB-T2. Stacje tym samym opuszczą multipleks 8 (MUX-8) nadawany w DVB-T.

TVP Kultura HD oraz TVP Kobieta HD pojawiły się w ramach MUX-6 ok. godz. 00:50 dnia 3 stycznia 2022. Stacje włączono w miejsce TVP 4K, który na wspominanym multipleksie naziemnym zakończył nadawanie.

Więcej: MUX-6: Koniec TVP 4K

 

Wraz z całkowitym przejściem obu stacji z MUX-8 na MUX-6 dostęp do nich stracą osoby korzystające ze starszych odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T/AVC. Przypomnijmy, że MUX-6 nadawany jest w nowszym standardzie DVB-T2. Na MUX-6 wszystkie kanały nadawane są w kompresji HEVC (H.265) w wysokiej rozdzielczości. Kanały telewizyjne nadawane na MUX-6 rozpoznać można po dopisku "HEVC" w identyfikatorze stacji (tablica SDT).

Na MUX-6 nadawanych jest aktualnie 7 kanałów telewizyjnych: TVP Polonia HD, TVP Nauka HD, TVP World HD, TVP Rozrywka HD, TVP Dokument HD, TVP Kobieta HD, TVP Kultura HD oraz dodatkowo statyczna plansza z przekierowaniem do usługi HbbTV TVP GO.

Aby odnaleźć aktualne parametry (częstotliwość, numer kanału) stacji TVP Kultura HD i TVP Kobieta HD w Państwa miejscu zamieszkania polecamy skorzystać z Lokalizatora nadajników DVB-T i DVB-T2, który dostępny jest w naszym serwisie.

źródło: sat-charts.eu
TVP Kultura i TVP Kobieta w DVB-T2/HEVC

Pozostałe informacje


Komentarze ():