KRRiT: Konkurs dotyczący MUX-1 na razie bez rozstrzygnięcia

KRRiT: Konkurs dotyczący MUX-1 na razie bez rozstrzygnięciaKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podjęła jeszcze decyzji w związku z przyznaniem koncesji telewizyjnej na nadawanie na multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej.

10 listopada 2020 w "Monitorze Polskim" ukazało się ogłoszenie dotyczące możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach MUX-1. Konkurs dotyczył miejsca na multipleksie, które aktualnie zajmuje ATM Rozrywka. KRRiT twierdzi, że nadawca ATM Rozrywka nie dostarczył na czas wniosku o przedłużenie koncesji, co w ostateczności powoduje zwolnienie slotu na multipleksie.

Zainteresowanie uzyskaniem koncesji na nadawanie na MUX-1 zgłosiło 9 podmiotów: ATM Rozrywka Sp. z.o.o. (ATM Rozrywka TV), Gaming Tech (CD Action TV), Green Content (DMAX), Wirtualna Polska Media (H! TV), Telewizja Polsat (Polsat Edu), Red Carpet Media Group (Red Carpet TV), Michał Winnicki Entertainment (Silver TV), MWE Teleport (Tele Rozrywka), MWE Broadcast (TVC Nostalgia).
 

Na ostatnim posiedzeniu 18 lutego 2021 Rada nie doszła do porozumienia co do przyznania slotu na multipleksie nowemu nadawcy. Jest to o tyle ciekawa sprawa, że koncesja na nadawanie kanału ATM Rozrywka kończy się w środę, 24 lutego 2021 roku. Najbliższe posiedzenie KRRiT, na którym może zostać podjęta jakaś decyzja ma odbyć się dzień wcześniej.

Taka sytuacja może oznaczać, że 1/8 pojemności MUX-1 może być przez pewien czas niewykorzystywana. Oprócz ATM Rozrywki, każdy ze zgłoszonych kanałów jest nowym projektem, który jeszcze nie nadawał na polskim rynku. Stąd można przypuszczać, że dla części nadawców uruchomienie kanału telewizyjnego w tak krótkim terminie (tj. 1 dzień), może być technicznie bardzo trudne.

źródło: sat-charts.eu
KRRiT: Konkurs dotyczący MUX-1 na razie bez rozstrzygnięcia

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:15
Stulecie Winnych 3
21:15
Sanatorium miłości 3
22:10
"Sanatorium miłości" - kulisy programu 3
22:20
Zanim się pojawiłeś
TVP 2
20:00
Postaw na milion
21:00
Źródło nadziei
23:00
Jedwab
Polsat
20:00
Kabaret na żywo - Klinika Skeczów Męczących
22:10
Love Island. Wyspa miłości
23:10
Underdog
TVN
20:00
MasterChef Junior 6
21:30
Za szybcy, za wściekli
23:50
Obecność