MUX-TVS już na nowej częstotliwości

MUX-TVS już na nowej częstotliwości13 lutego 2020 roku śląski lokalny multipleks cyfrowej telewizji naziemnej MUX-TVS został przeniesiony na nową częstotliwość.

Pierwotnie zmiana parametrów MUX-TVS miała nastąpić w styczniu 2020 roku.

Więcej: MUX-TVS: znany nowy kanał emisji naziemnej


W międzyczasie okazało się, że Urząd Komunikacji Elektronicznej zdecydował się jednak na zmianę przyznanej wcześniej nowej częstotliwości dla multipleksu TVS. Tym samym 13 lutego br. multipleks pojawił się na kanale 42. (642 MHz) zamiast na podawanym wcześniej kanale 27. (522 MHz).

Więcej: Nowa częstotliwość MUX-TVS, UKE zmienia pozwolenie?

 

Emisja multipleksu cały czas prowadzona jest z nadajnika RTCN Katowice Kosztowy w polaryzacji poziomej. Zmniejszyła się jednak moc ERP (teraz to 0,78 kW). Zmodyfikowano także charakterystykę promieniowania anteny nadawczej.

Jak informują nas czytelnicy, w niektórych miejscach, gdzie dotychczas odbiór multipleksu był możliwy, sygnał MUX-TVS znacząco się pogorszył.

Warto zauważyć, że teraz z nadajnika w Kosztowach na trzech sąsiadujacych ze sobą kanałach nadawane są następujące multipleksy DVB-T: k. 40 (multipleks Cyfrowego Polsatu z Polsat News), k. 41 (multipleks trzeci z kanałami TVP) i k. 42 (MUX-TVS).

W ofercie MUX-TVS dostępne są 4 kanały: TVS HD, Polsat HD, TV Republika oraz Radio Silesia.

źródło: sat-charts.eu
MUX-TVS już na nowej częstotliwości

Pozostałe informacje


Komentarze ():