Vectra kupiła sieć Multimedia Polska 5.00/52
Vectra kupiła sieć Multimedia Polska

Vectra kupiła sieć Multimedia PolskaOperator kablowy Vectra sfinalizował kupno 100% akcji innego operatora kablowego - Multimedia Polska. Niedawno warunkową zgodę dał na to UOKiK.

- Realizacja transakcji pozwala nam na znacznie większą skalę działań -dostęp do szerokiej bazy klientów i potencjału jednej z najlepszych i największych stacjonarnych infrastruktur telekomunikacyjnych w Polsce. Większe zdolności inwestycyjne oraz talent menedżerski połączonych podmiotów przełożą się na możliwość zaoferowania atrakcyjniejszej oferty zarówno klientom detalicznym, jak i biznesowym, co stanowi meritum tej transakcji - uzasadnia Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Firma podkreśla, że dzięki tej akwizycji będzie mieć ponad 1,7 mln abonentów i ok. 4,4 mln gospodarstw domowych w swoim zasięgu, stając się największym dostawcą usług kablowych.
 

Nowym prezesem Multimedia Polska został Jan Piotrowski. Jak podkreśla, obie spółki będą kontynuować swoją działalność operacyjną bez zmian, koncentrując się na współnym dostarczaniu nowej wartości swoim abonentom. Jan Piotrowski jest od 12 lat członkiem zarządu Vectry.

Tym samym z roli szefa Multimedia Polska ustąpił Andrzej Rogowski.

Więcej: UOKIK: warunkowa zgoda na przejcie Multimedii Polska przez Vectrę


źródło: sat-charts.eu / wirtualnemedia.pl
Vectra kupiła sieć Multimedia Polska

Pozostałe informacje


Komentarze ():