TVP Kultura HD na MUX-8, TVP Sport HD na MUX-3 - jak odbierać?

TVP Kultura HD na MUX-8, TVP Sport HD na MUX-3 - jak odbierać?
Zgodnie z zapowiedziami, w nocy z 22 na 23 października 2019, nastąpiły zmiany w zestawie kanałów nadawanych w MUX-3 i MUX-8 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Pierwszą zmianę czyli włączenie TVP Kultura HD w miejsce TVP Sport HD na MUX-8 dokonano ok. 23 minut po północy. Chwilę potem przekaz TVP Sport SD na MUX-3 zastąpiono przez przekaz tej samej stacji w wysokiej rozdzielczości. Jednocześnie z MUX-3 usunięto TVP Kultura w standardowej rozdzielczości.

Jak odbierać TVP Kultura i TVP Sport po zmianach w NTC?

W większości przypadków odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej powinien samodzielnie zaktualizować listę kanałów. W innym przypadku wystarczy przeprowadzić proces automatycznego przeszukiwania kanałów.

Można także zaoszczędzić czas przeznaczony na przeskanowanie całego pasma częstotliwości i wyszukać kanały ręcznie, wprowadzając tylko częstotliwości MUX-3 i MUX-8 na których oba multipleksy są nadawane w danym regionie Polski.
 

Spis częstotliwości nadajników MUX3

Spis częstotliwości nadajników MUX8

Lokalizator nadajników DVB-T

Warto dodać, że jeśli wcześniej nie odbieraliśmy kanałów z MUX-8, może to oznaczać, że potrzebna będzie zmiana w instalacji antenowej. Multipleks ósmy nadawany jest w paśmie VHF, co w niektórych przypadkach wymusza dołożenie do instalacji anteny przystosowanej wyłączenie do tego pasma.

TVP Kultura HD zajęła 36. pozycję LCN, z kolei TVP Sport HD jest dostępny na 32. pozycji LCN.

źródło: sat-charts.eu
TVP Kultura HD na MUX-8, TVP Sport HD na MUX-3 - jak odbierać?

Pozostałe informacje


Komentarze ():