MUX-4: Polsat News za darmo w telewizji naziemnej

MUX-4: Polsat News za darmo w telewizji naziemnejCyfrowy Polsat i Telewizja Polsat rozpoczęły testy możliwości usług technologii hybrydowych w ramach telewizji naziemnej. Zostaną również przeprowadzone testy techniczne mające na celu zwiększenie zasięgu multipleksu MUX4.

W ramach testów kanał Polsat News HD będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej w czterech nowych lokalizacjach - w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście. Dodatkowo, w ramach testu, kanał Polsat News zostanie odkodowany na multipleksie MUX4, gdzie również będą prowadzone testy HbbTV. Możliwości technologii hybrydowych będą także sprawdzane na kanałach Telewizji Polsat nadawanych na multipleksie MUX2.

Cyfrowy Polsat podejmuje działania w celu zwiększenia zasięgu nadawania i dotarcia do widzów kanałów nadawanych na multipleksie MUX4. Obecnie multipleks MUX4 dociera do około 33 proc. populacji Polski. Cyfrowy Polsat wystąpił w związku z tym do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na czasowe przeprowadzenie emisji eksperymentalnej w czterech nowych lokalizacjach na częstotliwości z wykorzystaniem sygnału programów Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play, celem rozpoznania możliwości wdrożenia zaawansowanych usług dla klientów końcowych technologii hybrydowych, łączących linearny przekaz sygnałów telewizji naziemnej emitowanych w technologii DVB-T/DVB-T2 i przekaz internetowy w technologii HbbTV, w tym nowych kodeków wideo.
 

W ramach testów, w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście zostanie włączona emisja kanału Polsat News w technologii DVB-T oraz w dalszym etapie testów, w technologii drugiej generacji NTC - DVB-T2. Zostaną przeprowadzone testy aplikacji i usług hybrydowych oraz oszacowana wielkość populacji, do której dociera sygnał oraz która ma możliwość odbioru takiego sygnału. Testy pozwolą na późniejszego docelowe poszerzenie zasięgu kanałów nadawanych w ramach MUX4 oraz zastosowania optymalnych rozwiązań.

Ponadto nowe rozwiązania hybrydowe będą sprawdzane podczas emisji kanałów Telewizji Polsat nadawanych w ramach multipleksów MUX2 i MUX4. W celu umożliwienia przetestowania nowych usług jak najszerszej grupie widzów, kanał Polsat News nadawany w ramach MUX4 zostanie odkodowany i udostępniony jako otwarty.

W najbliższym czasie będą więc testowane możliwości usług HBBTV na kanałach Telewizji Polsat nadawanych w ramach multipleksów MUX 2, MUX4 oraz w czterech nowych lokalizacjach testowych. Testy rozpoczynają się już dzisiaj, tj. 20 września 2019 roku.

źródło: Polsat News
MUX-4: Polsat News za darmo w telewizji naziemnej

Pozostałe informacje


Komentarze ():