MUX8: Emitel i Telewizja WP z ugodą 5.00/52
MUX8: Emitel i Telewizja WP z ugodą

MUX8: Emitel i Telewizja WP z ugodąEmitel S.A., operator Multipleksu 8 naziemnej telewizji cyfrowej oraz Wirtualna Polska Media S.A., nadawca dostępnego na multipleksie kanału Telewizja WP, doszły do porozumienia w sprawie zakończenia dotychczasowego sporu sądowego, dotyczącego płatności za usługi dostępu do Multipleksu 8.

Wirtualna Polska Media S.A. do dnia 31 grudnia 2018 roku zapłaci Emitel S.A. całość zaległych opłat za usługi dostępu do Multipleksu 8, powstałych do dnia zawarcia porozumienia oraz będzie regulować bieżące należności zgodnie z zawartą w październiku 2016 roku umową.
 

Zarządy obu spółek są zadowolone z osiągniętego porozumienia i przekonane, że sprzyja ono sukcesowi ich planów biznesowych, szczególnie realizowanych w ramach ich wspólnych projektów.

Multipleks 8 został uruchomiony przez Emitel w 2016 r. Obecnie emitowane są na nim programy Metro, Zoom Tv, Nowa Tv i Telewizja WP. W ostatnich dniach dołączyła do nich Telewizja Polska, która uruchomiła programy: TVP Sport HD i TVP Rozrywka. Od lipca 2017 roku swoim zasięgiem obejmuje blisko 98% populacji Polski.

źródło: Emitel
MUX8: Emitel i Telewizja WP z ugodą

Pozostałe informacje


Komentarze ():