Konnect VHTS nowym satelitą Eutelsatu 5.00/52
Konnect VHTS nowym satelitą Eutelsatu

Konnect VHTS nowym satelitą EutelsatuEutelsat Communications ogłasza zamówienie KONNECT VHTS, systemu satelitarnego nowej generacji, celem wsparcia rozwoju sieci szerokopasmowej w Europie oraz sektora usług łączności pokładowej (in-flight).

Satelita, który ma wejść do użytku w roku 2021, zostanie skonstruowany przez Thales Alenia Space. Ważący 6,3 tony, z przepustowością 500 Gb/s w pasmie Ka, satelita KONNECT VHTS zostanie wyposażony w najpotężniejszy pokładowy procesor cyfrowy, jaki dotychczas wyniesiono na orbitę, oferujący elastyczność w zakresie alokacji pojemności, optymalne wykorzystanie spektrum, a także progresywne wykorzystanie sieci naziemnej.

Projekt zostanie uruchomiony przy pełnej, wieloletniej współpracy w zakresie dystrybucji ze strony firm Orange i Thales, dwóch kluczowych graczy na europejskim rynku, a zarazem liderów w swoich sektorach. Umowa detaliczna z Orange objęła rynek stałych usług szerokopasmowych w krajach europejskich, natomiast umowa dystrybucyjna z Thales rynek usług łączności w sektorze rządowym.

W komentarzu do zaistniałej sytuacji, Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: "Zawarcie umowy z globalnymi partnerami, takimi jak Orange i Thales, potwierdza znaczącą pozycję rozwiązań satelitarnych w staraniach o jeszcze lepszy zasięg szybkich usług internetowych. Jako kluczowe uzupełnienie dla szerokopasmowych sieci naziemnych, szybkie usługi szerokopasmowe będą przełomowym czynnikiem w rozwoju Eutelsat po roku 2020. W ciągu następnej dekady, satelity VHTS zapewnią wystarczającą pojemność, by obsłużyć rynki usług szybkiego internetu i łączności pokładowej, będąc konkurencyjnymi zarówno pod względem ceny, jak i prędkości."
 

Projekt KONNECT VHTS zajął miejsce wspólnej inwestycji z ViaSat w satelitę ViaSat 3 dla Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Eutelsat zamierza przeznaczyć na ten cel średnio 420 mln Euro rocznie.

Stéphane Richard prezes i dyrektor generalny Orange, dodał: "Satelita to jedna z technologii przyczyniających się do budowania cyfrowej społeczności jutra, zwłaszcza w zakresie łączności szerokopasmowej w lokalizacjach wiejskich lub odległych, gdzie tradycyjne sieci szerokopasmowe są zbyt dużym wyzwaniem. Dzięki niniejszej umowie, nasze portfolio wzbogaci się o satelitarne rozwiązania internetowe wysokiej prędkości, co pozwoli nam świadczyć klientom w Europie usługi cyfrowe najwyższej jakości."

Patrice Caine, prezes i dyrektor generalny Thales, zadeklarował: "Dzięki tej współpracy, Thales wspiera Francję i Europę w ambitnym dążeniu do zapewnienia uniwersalnego dostępu do szybkich usług szerokopasmowych na ich terytoriach. Jesteśmy dumni, iż naszą wieloletnią współpracę z Eutelsat możemy wzbogacić o najnowocześniejszego satelitę, zaprojektowanego by świadczyć usługi zarówno w zakresie łączności stałej, jak i mobilnej, również klientom w sektorze usług rządowych w całej Europie. Zbudowany na całkowicie elektrycznej platformie Spacebus NEO, satelita KONNECT VHTS zostanie wyposażony w elastyczny, cyfrowy ładunek VHTS, obejmujący najnowsze innowacje, utrzymane dzięki znaczącemu wzrostowi naszych inwestycji R&D, francuskiemu programowi inwestycyjnemu "Programme d`Investissements d`Avenir," a także ciągłemu wsparciu takich instytucji, jak CNES i Europejska Agencja Kosmiczna."

źródło: Eutelsat
Konnect VHTS nowym satelitą Eutelsatu

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:25
Sport
20:30
Leśniczówka
21:00
Weterani. Wyrwani śmierci 2
21:40
Kompania X 2
22:35
Patton
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "Barwy szczęścia"
20:55
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:00
Jazz na Kalatówkach
Polsat
20:05
Ślad
21:05
Ślad
22:05
Bank
TVN
20:10
Doradca smaku 9
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Włoska robota
23:50
Superwizjer