Polsat nadaje od 25 lat! 5.00/52
Polsat nadaje od 25 lat!

Polsat nadaje od 25 lat!Od ćwierć wieku Telewizja Polsat gości codziennie w domach Polaków! Pierwsza komercyjna stacja telewizyjna rozpoczęła nadawanie 5 grudnia 1992 roku. Kultowe filmy i seriale, programy rozrywkowe na światowym poziomie, rzetelne informacje oraz transmisje z wielkich wydarzeń sportowych - tak zdobyliśmy sympatię milionów naszych wiernych widzów, stając się dla nich oknem na świat - podkreśla Telewizja Polsat i wspomina jak to wszystko się zaczęło...

Początki Telewizji Polsat to dwie kamery, jedno skromne studio, trochę sprzętu telewizyjnego, ale przede wszystkim grupa zapaleńców, którzy pełni nadziei, wiary, ambicji i zaangażowania postanowili rzucić wyzwanie monopolowi telewizji państwowej i stworzyć całkowicie nową, niezależną, pierwszą w Polsce telewizję komercyjną.

Telewizja Polsat to dzisiaj 24 kanały telewizyjne, w tym 17 w jakości HD. Nadajemy 24 godziny na dobę, a codziennie nasze kanały ogląda 20 milionów Polaków. Oferujemy wszystko o czym każdy widz może sobie zamarzyć:

rzetelne programy informacyjne, publicystykę - wg. badań CBOS za 2017 r. Polsat News i Wydarzenia uznawane są za najbardziej bezstronne źródło informacji. Tak uważa 46 procent ankietowanych. Programy interwencyjne pomogły setkom ludzi pokrzywdzonych przez państwo i los;
największe wydarzenia sportowe: pierwsza zawodowa walka w Polsce: Andrzej Gołota - Tim Whiterspoon, relacje z wyścigów Formuły 1, Mistrzostw Świata w piłce nożnej z Korei i Japonii 2002, piłkarskich Mistrzostwa Świata z Niemiec 2006, EURO z Austrii i Szwajcarii 2008, siatkarskich Mistrzostwo Świata i finał z Brazylią 2014, eliminacje oraz EURO 2016, gale Polsat Boxing Night oraz KSW;
najlepsze filmy i seriale: najgorętsze premiery kinowe w paśmie MegaHit, kultowe seriale i sitcomy;
koncerty, widowiska kabaretowe i festiwalowe, doskonałą rozrywkę, muzykę oraz niezapomniane talent show, Sylwestrową Moc Przebojów i koncerty kolęd.

Technologiczni liderzy

jako pierwsi zainwestowaliśmy w produkcję wysokiej rozdzielczości HD, a dziś ogromna większość kanałów nadaje właśnie w tej jakości z dźwiękiem przestrzennym; byliśmy pionierem technologii wirtualnego studia, które w Polsacie pojawiło się już w 1996 roku;
Nasza flota: 4 wozy transmisyjne HD, dwukamerowy wóz do realizacji powtórek SuperSlowMotion, pięciokamerowy SD, zestaw przenośnej reżyserki dla potrzeb publicystyki dysponujący 6 kamerami, 13 wozów satelitarnych DSNG oraz 25 jednostek nadawania mobilnego. Śmigłowiec ze stabilizowaną żyroskopowo kamerą telewizyjną, który może przekazywać obraz na żywo z miejsc oddalonych nawet o 100 km od siedziby stacji.
4 studia na Ostrobramskiej oraz 4 hale zdjęciowe w centrum produkcyjnym Łubinowa o powierzchni 1600, 1200, 700 i 500 m2. W największej z nich z łatwością zmieściłby się Airbus A320. Polsat to również najnowocześniejsze systemy montażowe oraz biblioteka cyfrowa, która od 2013 roku digitalizuje i poprawia jakość istniejących w Polsacie archiwaliów z 25 lat działalności stacji.

Trochę historii

Telewizja POLSAT rozpoczęła nadawanie 5 grudnia 1992 roku, dokładnie o godzinie 16.30. To przełomowa data w historii polskiej telewizji. Oto bowiem, na zdominowanym przez telewizję publiczną rynku, pojawiła się pierwsza prywatna i niezależna stacja, przecierając szlak kolejnym nowym polskim mediom. Ze względu na ówczesne uregulowania prawne sygnał nadawany był z Holandii z Hilversum za pośrednictwem satelity Eutelsat II. Taśmy z programem docierały tam drogą lotniczą. Niespełna 9 miesięcy później, w sierpniu 1993 r. na antenie Polsatu pojawiły się "Informacje" - pierwszy w dziejach polskiej telewizji niezależny serwis informacyjny, które w 2004 roku zmieniły się w "Wydarzenia". W październiku 1993 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji POLSAT koncesję na emisję satelitarną, a w marcu 1994 roku koncesję naziemną.

Już w 1993 roku na antenie Telewizji POLSAT zadebiutował pierwszy talk-show w telewizji komercyjnej - "Na każdy temat" prowadzony najpierw przez Andrzeja Woyciechowskiego, a następnie kilka lat przez Mariusza Szczygła. Jednak dopiero w 2000 roku wraz z budową nowej siedziby telewizji przy ulicy Ostrobramskiej 77 spełniła się zapowiedź, którą przez lata słyszeliśmy w tym programie: "Na dachu wieżowca Polsatu wylądował helikopter".

W 1996 roku wystartował Paszport POLSATU - pierwsza w Polsce i jedyna jak dotąd akcja promocyjna w historii telewizji zorganizowana na taką skalę. Paszporty trafiły do 13 mln gospodarstw domowych i umożliwiły wygranie wielu cennych nagród. Ten sam rok to również pierwszy program "DISCO POLO LIVE". Muzyka disco polo była zjawiskiem masowym, ale nieobecnym w mediach. Polsat podjął to wyzwanie jako pierwszy.
 

W marcu 1997 roku rozpoczęliśmy nadawanie najlepszych filmowych produkcji w poniedziałkowym paśmie MegaHIT, a widzowie poznali Zygmunta Chajzera, bramki i kota Zonka - czyli teleturniej "Idź na całość". W tym samym roku OBOP wykazał po raz pierwszy większy miesięczny udział Polsatu w grupie 16-49 niż TVP1!

Jesienią 1998 roku na naszej antenie zadebiutowały kultowe polskie produkcje komediowe "13 posterunek" i "Miodowe lata", a w październiku 12,5 milionów Polaków wstrzymało oddech oglądając pierwszą zawodową walkę bokserską w Polsacie z udziałem Andrzeja Gołoty i Tima Whiterspoona. W tym samym roku Polsat kupił m.in. za pół miliona dolarów prawa do emisji światowego hitu filmowego - "Titanica".

Wiosną 1999 roku na naszej antenie zadebiutował najdłużej emitowany sitcom w Polsce - "Świat według Kiepskich", a rok później, najpopularniejszy dziś kanał sportowy - Polsat Sport, który od 2007 roku nieprzerwanie jest najchętniej oglądaną stacją sportową w Polsce w grupie 16-49 (dane Nielsen Audience Measurement).

Rok 2002 przyniósł "Bar" i "Idola", którego kolejne edycje wykreowały kilka gwiazd naszej sceny muzycznej. W czerwcu Polsat jako pierwsza w historii polskiej telewizji stacja komercyjna pokazał wszystkie mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej z Korei i Japonii.

Od 2003 roku - pierwszej edycji Sopot TOPtrendy Festiwal, na festiwalowej scenie co roku prezentujemy najciekawszych debiutantów i uznane polskie muzyczne gwiazdy (od 2015 roku na Polsat SuperHit Festiwal). W 2006 roku po raz kolejny pokazaliśmy piłkarskie Mistrzostwa Świata, tym razem z Niemiec, a po raz pierwszy zorganizowaliśmy dwa wydarzenia które na stałe weszły do ramówki stacji. W Słomczynie rozpoczęliśmy kolędowanie z Polsatem, by rok później koncert kolęd zrealizować w kościele św. Anny w Warszawie, a tradycja koncertów kolędowych w Polsacie dorównała tej związanej z "Kevinem samym w domu". W Krakowie zaś, odbył się wielki sylwestrowy plenerowy koncert gwiazd, który od 2007 roku znamy hasłem "Sylwestrowej Mocy Przebojów". Wiosną 2007 roku wystartował muzyczny show "jak Oni śpiewają", w którym przez 6 edycji zobaczyliśmy m.in. takie gwiazdy Grażyna Szapołowska czy Jerzy Zelnik.

Rok 2008 ponownie był dla nas przełomowy. Jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce pokazaliśmy wszystkie mecze piłkarskiego EURO z Austrii i Szwajcarii. W naszym portfolio zadebiutował Polsat News, pierwszy kanał informacyjny w grupie Polsat, który podobnie jak program informacyjny Polsatu "Wydarzenia", od lat w kolejnych badaniach CBOS-u jest wskazywany jako najbardziej obiektywny, godny zaufania i apolityczny (raporty od 2012 do 2017 roku). Również w 2008 roku Polsat Sport jako pierwszy kanał grupy rozpoczął nadawanie w jakości HD.

Wiosną i jesienią 2010 roku na naszej antenie zadebiutowały dwa seriale obyczajowe: "Hotel 52", który był realizowany przez 7 sezonów i "Szpilki na Giewoncie", które widzowie oglądali przez 4 sezony. Grudzień 2010 roku stał pod znakiem "Kevina samego w domu". Fani filmu, poruszeni informacją, że po raz pierwszy od 10 lat nie pokażemy go w Święta Bożego Narodzenia, zasypali nas listami. Świeckiej tradycji stało się zadość - kultowy "Kevin" w Polsacie został pokazany w I Dzień Świąt, a film obejrzało ponad 4 miliony widzów.

W marcu 2011 roku pojawił się muzyczny talent show "Tylko muzyka. Must be the music", który przez ponad 5 lat emisji i 11 edycji zapoczątkował karierę wielu początkujących wykonawców m.in. zespołów Enej i Lemon.

Od września 2012 z zapartym tchem, szczególnie ta piękniejsza część naszej widowni, śledzi perypetie serialowych "Przyjaciółek". W 2013 rozpoczęło się u nas wielkie gotowanie w programach "Top Chef", a następnie "Hell?s Kitchen - Piekielna Kuchnia".

Rok 2014 na antenie Polsatu to wielkie wydarzenia sportowe i... jedno taneczne. To była prawdziwa niespodzianka. W marcu na naszej antenie zadebiutował wyczekiwany przez widzów, a przez nas gruntownie odświeżony "Taniec z Gwiazdami" - program legenda i światowy hit, który właśnie w Polsacie świętował w tym roku swoją 20. edycję w Polsce. We wrześniu serca kibiców najpierw zdobyli siatkarze sięgając po upragnione Mistrzostwo Świata, a finał z Brazylią, oglądało średnio 9,6 miliona widzów. Następnie polska piłkarska reprezentacja w eliminacjach piłkarskiego EURO 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie odniosła pierwsze, historyczne zwycięstwo nad drużyną Mistrzów Świata - Niemiec. Jeszcze tej jesieni, pokazaliśmy pierwszą edycję muzycznego show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", który bawi miliony widzów do dziś.

Latem 2016 roku transmitowaliśmy udany dla naszych piłkarzy turniej finałowy EURO z francuskich boisk.

Rok 2017 przyniósł na naszej antenie m.in. serial "W rytmie serca", który dosłownie skradł serca naszym widzom. Intrygujący scenariusz, malownicze plenery Kazimierza Dolnego i doskonała obsada to był nasz przepis na sukces. Jesienią pokazaliśmy również nowy, ważny dla każdej kobiety, show "#Supermodelka Plus Size" w którym udowodniliśmy, że piękna nie da się zmierzyć centymetrem, a rozmiar 42 i większy też może być bardzo atrakcyjny. Niezapomnianych emocji dostarczyliśmy widzom zabierając 16 śmiałków na "Wyspę przetrwania". Właśnie tam, na Fidżi uczestnicy mogli przeżywać pełną rywalizacji walkę o codzienny byt a widzowie śledzili z zapartym tchem ich zmagania.

W codziennej pracy nie zapominamy też o tych najbardziej potrzebujących - już od 20 lat Fundacja Polsat, założona przez Telewizję Polsat, niesie pomoc chorym dzieciom. Jak dotąd dzięki wspólnej ofiarności naszej stacji i wiernych widzów pomogliśmy ponad 30 tysiącom małych pacjentów, a Fundacja Polsat wsparła finansowo 1200 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, remontując oddziały lub wyposażając je w nowoczesny sprzęt ratujący życie.

Wyjątkowy, multimedialny koncert jubileuszowy - 11 grudnia 2017 godz. 20.00Swoje 25-lecie Telewizja POLSAT świętować będzie 11 grudnia o godzinie 20.00. Właśnie o tej porze zaprosimy naszych widzów na galę do Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie odbędzie niepowtarzalny, multimedialny spektakl. Czeka nas dużo znakomitej muzyki w wykonaniu cenionych artystów oraz materiały wspomnieniowe od których nie jednemu z widzów zakręci się łza. Ważnym elementem transmisji będą wyjątkowe efekty specjalne, jakich w żadnej polskiej telewizji nie widział dotąd nikt. Nic dziwnego, bo Polsat to niekwestionowany lider w realizacji spektakularnych koncertów, gal i festiwali. Stacja wykreowała wiele cenionych marek: Sopot TOPtrendy Festiwal, Sylwestrowa Moc Przebojów, Polsat SuperHit Festiwal, Disco pod Gwiazdami, czy Roztańczony PGE Narodowy. Z Telewizją Polsat współpracują najpopularniejsi i utytułowani artyści, których oczywiście nie zabraknie podczas Gali 25-lecia. Wśród nich usłyszymy między innymi: Marylę Rodowicz, Agnieszkę Chylińską, Sylwię Grzeszczak, Grzegorza Markowskiego i Perfect, Ewę Farną, Annę Wyszkoni, Natalię Szroeder, Igora Herbuta i LemON, Piotra i Wojciecha Cugowskich, Pawła Kukiza i Jana Borysewicza, Bednarka, grupę Enej oraz "czterech tenorów", których występ będzie dla widzów prawdziwą niespodzianką. O oprawę muzyczną wieczoru zadba Orkiestra Tomka Szymusia.

źródło: Polsat
Polsat nadaje od 25 lat!

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2019-02-16
15:30 Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
18:00 Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia
20:30 Korona Kielce - Lechia Gdańsk
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:25
Sport
20:30
Komisarz Alex 12
21:30
Echo serca
22:30
Do utraty sił
TVP 2
20:05
The Voice Kids 2
21:40
The Voice Kids 2
22:20
Bądźmy razem. TVP - wiosenna konferencja ramówkowa
22:55
Opiekun
Polsat
20:10
Noc w muzeum II
22:30
Speed II - wyścig z czasem
TVN
20:00
Czas na miłość
22:30
Bezpieczna przystań