Andrzej Kozłowski nowym prezesem Emitela 5.00/52
Andrzej Kozłowski nowym prezesem Emitela

Andrzej Kozłowski nowym prezesem EmitelaEmiTel Sp. z.o.o. ogłosiła, że Andrzej Kozłowski został powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Spółki, począwszy od 1 stycznia 2018 r. Formalnie rozpocznie on pracę w Spółce dnia 1 grudnia 2017 r., jeszcze przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu, a pierwsze jego działania będą koncentrować się na spotkaniach z pracownikami, Klientami EmiTel oraz przedstawicielami organów regulacyjnych, aby zapewnić płynne przejęcie stanowiska.

Pan Andrzej Kozłowski jest obecnie Dyrektorem Wykonawczym ds. Strategii i Zarządzania Projektami PKN Orlen S.A. Wcześniej Andrzej Kozłowski był Dyrektorem Biura Strategii, Zarządzania Projektami i Współpracy z Regulatorem spółki TP EmiTel.

Przemysław Kurczewski, obecny Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu, pozostanie na tym stanowisku do 31 grudnia 2017 r., wspierając aktywnie proces zmiany na stanowisku prezesa, a z dniem 1 stycznia 2018 r. wejdzie w skład Rady Nadzorczej EmiTel.

Ogłoszone dzisiaj zmiany w kadrze zarządzającej Spółki są częścią zmian prowadzonych przez Radę Nadzorczą EmiTel przez kilka ostatnich miesięcy.

Mark Prybutok, Przewodniczący Rady Nadzorczej powiedział: "Uważamy, że ogłoszone dzisiaj zmiany umożliwią EmiTel osiągnąć dalszy wzrost i sukcesy w nadchodzących latach. Andrzej jest dynamicznym przywódcą, którego doświadczenie w opracowaniu i realizacji strategii wzrostu, kierowaniu inicjatywami rozwoju działalności i zarządzaniu złożonymi relacjami z organami regulacyjnymi bardzo dobrze posłuży Spółce. Fakt, iż w przeszłości pracował on w EmiTel, daje mu solidne przygotowanie, aby odpowiedzieć na szanse i wyzwania dotyczące działalności w zakresie infrastruktury nadawczej i telekomunikacyjnej. Ponadto mamy to szczęście, że nadal będziemy korzystać z głębokiej znajomości branży i liderów sektora przez Przemka, który obejmuje stanowisko w Radzie Nadzorczej. Oczekujemy, że zmiana na stanowisku prezesa zarządu Spółki odbędzie się sprawnie."
 

Andrzej Kozłowski posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w różnych branżach działalności biznesowej. Od 2009 r. zajmuje dotychczas stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii i Zarządzania Projektami PKN ORLEN. Pełni również funkcję Członka Zarządu Unipetrol, Przewodniczącego Rady Nadzorczej w ORLEN Upstream i Członka Rady Dyrektorów ORLEN Upstream Canada. Pan Kozłowski jest absolwentem WSB - National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Posiada także tytuł MBA w zakresie strategii korporacyjnej i polityki przemysłowej, przyznany przez Maastricht School of Management.

Pan Przemysław Kurczewski powiedział: "Andrzej jest właściwą osobą, aby poprowadzić firmę przez kolejną fazę wzrostu EmiTel. Mam dobre doświadczenia z pracy z Andrzejem w przeszłości i cieszę się na współpracę z nim, jako członek Rady Nadzorczej."

Przemysław Kurczewski jest prezesem EmiTel od niemal 10 lat. Z powodzeniem przeprowadził Spółkę przez procesy jej wyjścia z grupy TP SA, cyfryzacji emisji TV, wprowadzenia naziemnej emisji telewizji HD, zwiększenia w ciągu ostatniego dziesięciolecia liczby kanałów dostępnych w telewizji naziemnej z 7 do 39 oraz uruchomienia emisji radia cyfrowego w Polsce. Pod jego kierownictwem EmiTel utrwalił swoją pozycję wiodącego niezależnego właściciela infrastruktury wieżowej dla telefonii komórkowej w Polsce.

Pan Kozłowski powiedział: "Czuję się zaszczycony i podekscytowany, że zostałem wybrany do kierowania spółką EmiTel". Zamierzam utrzymać dynamikę wzrostu EmiTel w oparciu o naszą zróżnicowaną ofertę nadawczą i telekomunikacyjną, która spotyka się z dobrym przyjęciem ze strony Klientów. Moją misją będzie wykorzystanie potencjału wzrostowego EmiTel i poprowadzenie spółki w kierunku rozszerzenia oferty w zakresie usług telewizyjnych, radiowych i telekomunikacyjnych. Stawiam wysoko poprzeczkę dla siebie i mojego zespołu. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tego nowego rozdziału mojej kariery, na stanowisku Prezesa EmiTel."

źródło: Emitel
Andrzej Kozłowski nowym prezesem Emitela

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2019-02-16
15:30 Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
18:00 Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia
20:30 Korona Kielce - Lechia Gdańsk
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:25
Sport
20:30
Komisarz Alex 12
21:30
Echo serca
22:30
Do utraty sił
TVP 2
20:05
The Voice Kids 2
21:40
The Voice Kids 2
22:20
Bądźmy razem. TVP - wiosenna konferencja ramówkowa
22:55
Opiekun
Polsat
20:10
Noc w muzeum II
22:30
Speed II - wyścig z czasem
TVN
20:00
Czas na miłość
22:30
Bezpieczna przystań