24 lata TVP Polonia 5.00/52
24 lata TVP Polonia

24 lata TVP Polonia17 września 1992 roku na posiedzeniu Prezydium Komitetu ds. Radia i Telewizji zdecydowano o powołaniu Programu Satelitarnego TVP. Miesiąc później, 24 października 1992 roku, przeprowadzono próbną emisję. Program Satelitarny TVP Polonia rozpoczął nadawanie 31 marca 1993 roku o godz. 16:00.
TVP Polonia - adresowana jest przede wszystkim do Polonii i Polaków, mieszkających za granicą. Nadaje za pośrednictwem satelity, platform cyfrowych oraz sieci kablowych. Dzięki globalnemu zasięgowi TVP Polonia integruje miliony rodaków, rozsianych po całym świecie. Jednym z najważniejszych zadań TVP Polonia jest podtrzymywanie polskiej tożsamości, w tym: upowszechnianie języka ojczystego, w uwielbianym przez widzów magazynie "Słownik polsko@polski - talk-show prof. Jana Miodka" oraz programie dla dzieci "Baw się słowami"; przybliżanie kultury, historii i współczesności poprzez audycje "Kulturalni PL", "Polska z Miodkiem", "Krótka historia". Bardzo istotna jest też funkcja informacyjna. W TVP Polonia widzowie otrzymują aktualne i rzetelne wiadomości z kraju i ze świata dzięki serwisowi "Polonia 24" oraz magazynom: "Rozmowa Polonii", "Racja stanu", "Wilnoteka", "Magazyn z Wysp", "Magazyn z Ameryki", "Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi", "Studio Wschód".
 
Misją Anteny jest również budowanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą. Prezentowanie sylwetek wybitnych przedstawicieli Polonii oraz ich wkładu w osiągnięcia światowe. Te dokonania przedstawia w programach: "Halo Polonia", "Oczy w oczy" oraz "Wolny ekran".

TVP Polonia promuje też Polskę za granicą. Ukazuje jej walory turystyczne, przyrodnicze oraz specyfikę regionalną. Wyjaśnia zmiany zachodzące we wszystkich sferach życia obywateli oraz udział Polski w rozwoju Europy i świata.

źródło: TVP

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Sport
20:15
Alarm!
20:35
The Wall. Wygraj marzenia
21:30
Big Music Quiz
22:45
Izuagbe Ugonoh - Fred Kassi
23:35
Ewa Piątkowska - Maria Lindberg
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:45
O mnie się nie martw 8
21:45
Rodzinka.pl 12
22:25
La La Poland
23:20
Iskander
Polsat
20:05
Polsat SuperHit Festiwal 2018
22:05
Polsat SuperHit Festiwal 2018
TVN
20:00
Transformers III
23:15
Mama