Decyzja KRRiT w sprawie multipleksu ósmego

Decyzja KRRiT w sprawie multipleksu ósmegoKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji 28 października przesłała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej uchwałę określającą warunki uczestnictwa w konkursie na rezerwację częstotliwości (kanały TV o szerokości 7 MHz z zakresu 174-230 MHz) w zakresie zawartości programowej.

Na posiedzeniu 27 października KRRiT przyjęła uchwałę w sprawie określenia warunków uczestnictwa w konkursie na jedną rezerwację częstotliwości z zakresu 174-230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w multipleksie ósmym telewizji naziemnej (MUX8), w zakresie dodatkowych obowiązków i zadań przedsiębiorcy dotyczących zawartości programowej, w tym warunków dotyczących transmisji obowiązkowej.

Podjęcie uchwały poprzedziła analiza wyników konsultacji prowadzonych zarówno przez KRRiT, jak i przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała także dokładnie ofertę programową nadawców publicznych i nadawców komercyjnych dostępną na trzech uruchomionych multipleksach (MUX1, MUX2 i MUX3). Dokonała analizy rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce na tle jej rozwoju w Europie. Uwzględniła dynamikę zmian udziału mediów w rynku reklamowym w latach 2010-2013, a także odbiór treści audiowizualnych, w tym ocenę oferty NTC przez odbiorców uwzględniającą jej znajomość i atrakcyjność.

KRRiT uwzględniła konieczność rozwoju technologicznego nadawców, a także wzbogacenia oferty programowej skierowanej do widzów.

Zgodnie z podjętą uchwałą na audiowizualne składniki multipleksu ósmego telewizji naziemnej składać się będą:

1) trzy programy telewizyjne w standardzie DVB-T, rozprowadzanew systemie standardowej rozdzielczości albo jeden program telewizyjny rozprowadzany w systemie wysokiej rozdzielczości i jeden program telewizyjny rozprowadzany w systemie standardowej rozdzielczości, na rozpowszechnianie których Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji udzielił lub udzieli spółce Telewizja Polska S.A. koncesji, zgodnie z przepisami art. 21 ust. la pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji lub program ?TV Polonia?.

Programy, o których mowa powyżej nie mogą być równocześnie rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów naziemnych MUX1-MUX3, w okresie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w multipleksie MUX8.
 

2) cztery programy telewizyjne w standardzie DVB-T, rozpowszechniane w systemie standardowej rozdzielczości, na których rozpowszechnianie w multipleksie MUX8 udzielona zostanie koncesja Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Programy obecne na ósmym multipleksie, będą oferowane odbiorcom bezpłatnie.

Uporządkowanie programów na tym multipleksie będzie następujące:
- programy, o których mowa w pkt 1, w kolejności wskazanej przez spółkę Telewizja Polska.
- programy, o których mowa w pkt 2, w kolejności odpowiadającej dacie udzielenia koncesji przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Jednocześnie uchylona została uchwała Krajowej Rady Radiofonii i Telewizjiz dnia 24 czerwca 2014 r. w tej sprawie.

źródło: KRRiT

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:35
La Bandida
21:25
Spiszmy się, jak na rolników przystało!
21:30
Sanatorium miłości 2
22:35
Ocaleni
23:40
Niesłusznie oskarżona
TVP 2
20:10
Złoty środek
22:05
Siostry
23:10
Moja własna wojna
Polsat
20:00
Ghost in the Shell
22:30
44 minuty
TVN
20:15
Doradca smaku 12
20:20
Milionerzy
21:00
W sieci kłamstw
23:35
Kuba Wojewódzki 13