STARS.TV, TVR, TV.Disco i 4fun.tv wkrótce w lokalnej DVB-T

STARS.TV, TVR, TV.Disco i 4fun.tv wkrótce w lokalnej DVB-TDo lokalnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej dołączone zostaną dodatkowe kanały telewizyjne znane m.in z przekazu satelitarnego.

Od 19 grudnia br. 4fun.tv i TV.Disco zostaną udostępnione widzom będącym w zasięgu nadajników multipleksu lokalnego, którego operatorem aktywnym będzie spółka NTL Radomsko. Multipleks zarządzany przez NTL Radomsko docierać będzie do miliona osób za pośrednictwem trzech nadajników zlokalizowanych w Częstochowie, na Górze Kamieńsk i w Tomaszowie Mazowieckim. Dostęp do niego będą mieszkańcy następujących powiatów: radomszczański, piotrkowski, bełchatowski, tomaszowski, pajęczański, łaski z województwa łódzkiego, częstochowski, kłobucki i myszkowski z województwa śląskiego oraz włoszczowski z województwa świętokrzyskiego.
 

W sumie w multipleksie lokalnym obsługiwanym przez NTL Radomsko znajdą się 4 kanały: NTL Radomsko, 4fun.tv, TV.Disco oraz jeszcze jeden kanał wybrany przez operatora.

Z kolei lokalna stacja TVT z Rybnika poinformowała, że na jej multipleksie oprócz TVT znajdą się także TVR, STARS.TV, 4fun.tv oraz TV.Disco.

"20 grudnia oficjalnie rusza multiplex lokalny L2. Nadajniki znajdują się w Rybniku-Chwałowicach i w Ornontowicach KWK Budryk. W naszym multiplexie znajdować się będą oprócz TVT jeszcze: TVR, 4Fun tv, Disco TV oraz Stars TV. NTL będzie bliźniaczą stacją TVT, więc te same pozycje programowe będą w jednej i drugiej stacji, oczywiście sprofilowane na dany region. (...)" - poinformowano na internetowym forum TVT.

Nic dziwnego, że nadawcy programów lokalnych decydują się na współpracę z innymi podmiotami. Pojemność pojedynczego 8 MHz multipleksu DVB-T nadawanego w modulacji 16QAM mieści się w zakresie od ~10 Mb/s do nawet ~21 Mb/s (wartość bitrate w zależności od doboru parametrów FEC i GI). Nadawanie jednego kanału w multipleksie byłoby nieopłacalne dla małych nadawców telewizyjnych.

Nowe nadajniki i multipleksy lokalne zostaną wkrótce dodane do bazy naszego Lokalizatora DVB-T.

Aktualizacja:

Multipleks NTL Radomsko najprawdopodobniej nadawany będzie w modulacji QPSK z parametrami FEC i GI 3/4 i 1/8 lub 5/6 i 1/4. Pozwoli to na uzyskanie 8,29 Mb/s przepływności bitowej.

źródło: sat-charts.eu
STARS.TV, TVR, TV.Disco i 4fun.tv wkrótce w lokalnej DVB-T

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2021-04-11
15:00 KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
17:30 Lech Poznań - Legia Warszawa
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:15
Stulecie Winnych 3
21:15
To był rok!
22:25
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
TVP 2
20:00
Postaw na milion
21:00
3.10 do Yumy
23:15
Świetliki w ogrodzie
Polsat
20:00
Kabaret na żywo - Klinika Skeczów Męczących
22:10
Love Island. Wyspa miłości
23:45
Atak paniki
TVN
20:00
MasterChef Junior 6
21:35
Szybcy i wściekli 7