Znamy nazwę nowych "Wiadomości" TVP

Znamy nazwę nowych 21 grudnia 2023 TVP 1 wyemituje nowy program informacyjny.

Pierwsze wydanie "Wiadomości" wyemitowano 18 listopada 1989 roku. Zastąpiły one wówczas "Dziennik Telewizyjny". 20 grudnia 2023 po raz pierwszy "Wiadomości" nie wyemitowano. Tego dnia o 19:30 pokazano 1,5 minutowe wejście prezenterskie Marka Czyża, który zapowiedział nowy rozdział w flagowym programie informacyjnym Telewizji Polskiej.
 

- Dzień dobry Państwu. Jak Państwo z pewnością zauważyli, zaszły pewne zmiany, więc mają państwa prawo oczekiwać wyjaśnień. Więc pozwolą państwo, że wyjaśnię. Żaden polski obywatel, który finansuje działania telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę, czyjąkolwiek. Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne, ma prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji.

Dlatego proponuję państwu uczciwą umowę. Od jutra "Wiadomości" będą państwu prezentować fotografię świata i dnia. Fotografię, a nie obraz, bo to nie jest to samo. Obraz w tych studiach malowano przez osiem lat, wyłącznie starannie dobranymi barwami. Zamiast propagandowej zupy, chcemy państwu zaproponować czystą wodę. Nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. To się właśnie od teraz zaczyna. Dziś nie będzie "Wiadomości", ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej. Niezawodnie o 19.30. Nazywam się Marek Czyż, serdecznie zapraszam
- usłyszeliśmy z ust Marka Czyża.

Wraz ze zmianą zarządu Telewizji Polskiej odwołano dotychczasowych dyrektorów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej: Michała Adamczyka, Samuela Pereirę oraz Marcina Tulickiego. Nowym dyrektorem TAI został Grzegorz Sajór, a wicedyrektorami - Paweł Moskalewicz i Jan Ciszecki.

W nowym programie informacyjnym Telewizji Polskiej znajdą się materiały m.in. Marcina Antosiewicza, Tomasza Marca, Mateusza Lachowskiego. Produkcja audycji na chwilę obecną odbywa się w studio przy ul. Woronicza w Warszawie. Dodajmy, że dotychczas główne programy informacyjne TVP produkowane były w budynku przy Placu Powstańców Warszawy.

Jak nieoficjalnie ustalił portal sat-charts.eu nowa nazwa programu informacyjnego TVP to "19:30".

źródło: sat-charts.eu
Znamy nazwę nowych

Pozostałe informacje


Komentarze ():