MUX-BCAST z większym zasięgiem, mniejszą przepływnością i bez jednej stacji

MUX-BCAST z większym zasięgiem, mniejszą przepływnością i bez jednej stacji2 stycznia 2024 dokonano zmian w parametrach technicznych multipleksów spółki BCAST. Dodatkowo usunięto z oferty jedną z usług telewizyjnych.

2 stycznia 2024 zmieniono parametry nadawcze, z których korzysta eksperymentalny multipleks BCAST. MUX-BCAST jest nadal nadawany w DVB-T2, zmieniono za to modulację z 256-QAM na 16-QAM oraz FEC z 1/2 na 3/4. Parametr Guard Interval (odstęp ochronny) wynosi 1/128. Aktualnie bitrate multipleksu to ok. 22,6 Mb/s (poprzednio 30 Mb/s).
 

Zmiana modulacji zwiększyła teoretyczny zasięg multipleksu, jednocześnie przepływność netto strumienia transportowego spadła o ok. 7 Mb/s. Tym samym, aby nie obniżyć jakości wideo kanałów telewizyjnych z multipleksu usunięto jeden z nich - 4fun Kids.

MUX-BCAST nadawany jest z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. W jego ofercie znadjuje się 7 kanałów telewizyjnych: Polsat HD, TV Republika, TV Regionalna, TV Okazje, EWTN HD, Nowa TV HD oraz STARS.TV HD.

źródło: sat-charts.eu
MUX-BCAST z większym zasięgiem, mniejszą przepływnością i bez jednej stacji

Pozostałe informacje


Komentarze ():