Wielka Brytania: awaria w Red Bee, problemy Channel 4 i Channel 5 (wideo)

Wielka Brytania: awaria w Red Bee, problemy Channel 4 i Channel 5 (wideo)25 września 2021 miała miejsce poważna awaria w Red Bee Media, brytyjskiej firmie świadczącej m.in. usługi emisji kanałów telewizyjnych.

Założona przez BBC firma Red Bee Media poinfomowała, że w sobotę wieczorem (25.09.2021) miała miejsce nietypowa awaria. W związku z nieustaloną przyczyną aktywował się system przeciwpożarowy, który wywołał falę dziękową, która spowodowała wyłączenie się cześci serwerów emisyjnych.

Awaria spowodowała spore problemy w nadawaniu i dystrybucji wielu brytyjskich kanałów. Najbardziej problemy dotknęły kanałów nadawanych przez grupę Channel 4 oraz Channel 5. Problemy miały także sportowe kanały BT oraz Paramount.
 

Channel 4 miał problemy z emisją lokalnych wersji swojej głównej anteny, rozrywkowego E4, walijskiego S4C oraz muzycznego pakietu z kanałami 4Music, The Box, KISS, Kerrang, Magic TV, Box Hits. W ofercie naziemnego pakietu Freeview w niektórych obszarach Wielkiej Brytanii emitowano złe wersje regionalne Channel 4.Co ciekawe do dzisiejszego dnia (tj. 28.09) nie przywrócono regularnej emisji 4Music, Kerrang TV i Magic Tv. Na antenie tych kanałów emitowany jest simulcast kanału The Box. Z kolei kanał Box Hits nadaje aktualnie program stacji KISS. Tę nietypową sytucję można zobaczyć m.in. w przekazie z satelity Astra 2G (28,2°E).

Nie przywrócono również emisji kanału E4 +1.Z kolei kanały Channel 5 emitowane są z zapasowego systemu emisyjnego, co można rozpoznać dzięki biało-czarnemu kwadratowi w prawym górnym rogu ekranu.Red Bee Media nie poinformowało o planowanym czasie usunięcia usterki. Aktualnie trwa to już ponad 72 godziny.

źródło: sat-charts.eu / Red Bee / YT
Wielka Brytania: awaria w Red Bee, problemy Channel 4 i Channel 5 (wideo)

Pozostałe informacje


Komentarze ():