Podpalono maszt 5G w Łodzi

Podpalono maszt 5G w ŁodziPod koniec maja br. nieznani sprawcy podpalili w Łodzi maszt telekomunikacyjny należący do sieci Play.

Wcześniej do podpaleń masztów dochodziło w Wielkiej Brytanii i Holandii. Według przeciwników technologii 5G, ma ona szkodzić zdrowiu i być jedną z przyczyn epidemii koronawirusa. Zachęcają oni w proteście do podpalania masztów, na których zainstalowana ma być infrastruktura nadawcza standardu 5G.
 

Maszt podpalony w Łodzi należy do operatora telekomunikacyjnego Play. - Takie czyny noszą znamiona działalności przestępczej wymierzonej w bezpieczeństwo państwa i obywateli. Operator podkreśla, że bezpieczeństwo oraz ochrona klientów i pracowników jest jego najwyższym priorytetem. Wszelkie tego rodzaju ataki są natychmiast zgłaszane odpowiednim organom ścigania na najwyższym szczeblu - czytamy w komunikacie prasowym operatora.

W przyszłości technologia 5G ma zapewnić bezprzewodowy szerokopasmowy internet. Niewykluczone, że technologia ta za pomocą 5G Broadcast w pewnym stopniu zastąpi emisję kanałów naziemnych, prowadzonych aktualnie w standardach DVB-T i DVB-T2.

źródło: sat-charts.eu / Play

Pozostałe informacje


Komentarze ():