MUX-6: Koniec dubli, wracają 3 kanały Telewizji Polskiej

MUX-6: Koniec dubli, wracają 3 kanały Telewizji Polskiej
W nocy z 12 na 13 stycznia nastąpią przełączenia programów Telewizji Polskiej w multipleksie szóstym (MUX-6) telewizji naziemnej. Od 13 stycznia oferta dla widzów TVP w telewizji naziemnej składać się będzie z 15 programów w jakości HD.

W połowie grudnia 2023 r. zmienił się standard nadawania programów TVP na multipleksie trzecim (MUX-3) telewizji naziemnej. Telewizja Polska, aby zapewnić widzom dodatkowy czas na przestrojenie odbiorników uruchomiła czasową, równoległą emisję programów TVP1, TVP2, TVP Info, TVP ABC i TVP Kultura, które były nadawane równocześnie z dwóch multipleksów.

W nocy z 12 na 13 stycznia br. zdublowane emisje zostaną wyłączone, a na swoje miejsce na liście programów powrócą TVP Polonia, Alfa TVP oraz Belsat TV. Programy TVP Kultura i TVP ABC są nadawane z MUX-3.
 

Od 13 stycznia oferta programowa TVP w telewizji naziemnej będzie wyglądała następująco:

MUX-3: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura i TVP ABC

MUX-6: TVP Kobieta, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Rozrywka, TVP Polonia, Alfa TVP i Belsat TV.

Widzowie, którzy odbierają programy telewizyjne w nowym standardzie np. TVP Kobieta, TVP Dokument czy TVP Nauka, powinni jedynie przestroić swoje odbiorniki i zaktualizować listę kanałów.

Informacje dla widzów na ten temat są dostępne pod numerem infolinii 22 26 29 888 oraz na stronie telewizjanaziemna.pl. źródło: TVP
MUX-6: Koniec dubli, wracają 3 kanały Telewizji Polskiej

Pozostałe informacje


Komentarze ():