Wakacje TV zamiast 13.tv?

Wakacje TV zamiast 13.tv?Firma Astro, znana z produkcji popularnego teleturnieju "Familiada" oraz m.in. kanałów E-SPORT i News 24, złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przemianowanie swojego kanału 13 na "Wakacje". Ta planowana zmiana ma nieść ze sobą nową ofertę programową skoncentrowaną na podróżach i stylu życia.

"Wakacje TV" ma mieć w swojej ofercie różnorodne treści skupiające się na wypoczynku zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Nad tworzeniem tego kanału pracują byli pracownicy Telewizji Polskiej, choć Ryszard Krajewski, szef Astro, pozostaje dyskretny w kwestii ujawnienia ich tożsamości. "To nie jest mój kanał. W tym projekcie uczestniczę jako dostarczający infrastrukturę i technologię" - wyjaśnia Krajewski, podkreślając swoją rolę jako szefa rady nadzorczej Astro.

Więcej: 13.tv - nowy polski kanał telewizyjny (szczegóły)


Koncesja na emisję kanału 13 pozostaje ważna do lutego 2031 roku. W ramach programów można oczekiwać przede wszystkim powtórek rozrywkowych show z udziałem celebrytów, treści informacyjnych, dokumentalnych oraz koncertów, które wcześniej były transmitowane na już nieistniejących kanałach Astro, takich jak Next Lejdis 3D, Next Man 3D, Next Music czy Next Dokument. Do tych programów należą m.in. "Zawód aktor", "Kobieta ekstremalna", "Życie na medal", "Lunch kuchnia", "Adrenalina Nextra", "Zapasy z Supronem" czy "Lejdis&Gentleman".
 

Kanał 13 dociera do widzów za pośrednictwem około 70 mniejszych operatorów kablowych, a także jest dostępny za darmo na platformie streamingowej Pilot WP.

Przypomnijmy, że polski rynek telewizyjny miał już jeden lokalny projekt związany z podróżami - "Podróże TV". Nadawany w latach kanał 2003-2008 prezentował filmy podróżnicze, które miały na celu promowanie wycieczek i wakacji oferowanych przez biura podróży tworzące wspomnianą stację. Z kolei w 2008 roku typowo wakacyjny projekt nadawała spółka CK!TV. Po zaniechaniu emisji kanału TMT w czerwcu 2008 roku uruchomiła kanał "Lato 2008", który udostępniany był operatorom kablowym.

Więcej: Powrót do przeszłości: Było takie Lato... Krótka historia TMT i Lato 2008


źródło: sat-charts.eu / Wirtualne Media
Wakacje TV zamiast 13.tv?

Pozostałe informacje


Komentarze ():