Kolejne kanały BBC z nowym logo

Kolejne kanały BBC z nowym logo


BBC odświeżyła wygląd swoich dwóch kanałów dla dzieci w ramach trwającego projektu aktualizacji wizerunku brytyjskiego nadawcy.

Oryginalne logo CBeebies i towarzyszące mu postacie zaokrąglonych robaczków i plam, używane od czasu jego wprowadzenia na rynek w 2002 roku, zostały zastąpione nowym płaskim logo i kwadratowymi postaciami. Nowy wygląd dostosowuje kanał do innych usług BBC, których identyfikacje wizualne zostały zaktualizowane w ciągu ostatnich 18 miesięcy.Zmiany wyglądu dotknęły również stacji CBBC, skierowanej dla starszych dzieci.
 

Poprzedni wizerunek CBBC, ostatnio zmieniony w 2016 r., składał się z okrągłego logo opartego na abstrakcyjnym przedstawieniu liter "CBBC". Teraz logo zostało uproszczone i zoptymalizowane pod kątem internetu. W przyszłym roku wspomniany kanał czeka przejście na nadawanie w całości online.Tym samym BBC Parliament został ostatnim kanałem BBC na rynku brytyjskim, który wymaga odświeżenia logo i brandingu. Przypomnijmy, że BBC One i Two zostały odświeżone w październiku 2021 r., kiedy to BBC wprowadziło nową identyfikację wizualną swoich usług. Wówczas dla liter "BBC", wpisanych w kwadraty, zaczęto stosować nową czcionkę oraz zmniejszono jej rozmiar. BBC w międzyczasie zmieniło także portfolio swoich kanałów poprzez przywrócenie liniowej emisji BBC Three oraz połączenie BBC News z BBC World News.

Na chwilę obecną nowe logo nie jest wykorzystywane w polskiej wersji CBeebies.

źródło: sat-charts.eu
Kolejne kanały BBC z nowym logo

Pozostałe informacje


Komentarze ():