Alfa TVP i Belsat TV w naziemnej telewizji cyfrowej

Alfa TVP i Belsat TV w naziemnej telewizji cyfrowej
24 stycznia 2023 roku do oferty MUX-6 naziemnej telewizji cyfrowej dołączyły kanały Alfa TVP oraz Belsat TV.

Do oferty eksperymentalnego multipleksu MUX-6 w DVB-T2 dodano dwa nowe kanały, których nadawcą jest Telewizja Polska: Alfa TVP oraz Belsat TV.

Obie stacje nadawane są w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w HD (1920x1080) w kompresji HEVC (H.265). Belsat TV nadawany jest ze średnim bitrate wideo równym 1,5 Mbps, a Belsat TV 2,5 Mbps. Do przekazu Alfa TVP dołączono dwie ścieżki audio E-AC3 (polska oraz oryginalna), Belsat TV posiada jedną ścieżkę E-AC3 w języku białoruskim.
 

Alfa TVP wystartował 20 grudnia 2022. To polski program telewizyjny skierowany do nastolatków. Na jego antenie prezentowane są audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. W przyszłości oferta będzie poszerzana o kolejne tytuły, w tym również o produkcje własne. Stacja dostępna jest na kanale 28 (LCN).Belsat TV wystartował w 2007 roku jako wspólny projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program działa jako kanał zagraniczny, to jedyna niezależna od władz stacja telewizyjna na Białorusi. Zadaniem kanału jest zapewnienie widzom dostępu do informacji, rzetelnej wiedzy o historii ich kraju, pełnego obrazu sytuacji w otoczeniu międzynarodowym Białorusi oraz atrakcyjnej oferty kulturalnej i filmowej w języku białoruskim i rosyjskim. Programy są tworzone w Polsce oraz w krajach postsowieckich. Belsat TV jest dostępny na MUX-6 na kanale 36 (LCN).

źródło: sat-charts.eu / TVP
Alfa TVP i Belsat TV w naziemnej telewizji cyfrowej

Pozostałe informacje


Komentarze ():