Alfa TVP już nadaje. Gdzie dostępny?

Alfa TVP już nadaje. Gdzie dostępny?
We wtorek, 20 grudnia, wystartował nowy kanał skierowany do nastolatków - Alfa TVP. Na jego ofertę będą się składać audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. Wśród nowości znajdziemy brytyjskie seriale "Prawie nigdy” oraz nowy sezon "Malory Towers”, a także program edukacyjny, który jest jedną z propozycji Alfa TVP na ferie. Kanał planuje także realizację produkcji własnych, w tym sitcomu.

- Alfa TVP to nasza troska o dorastających widzów. Honorem telewizji publicznej jest zaproponowanie kanału, który połączy atrakcyjność z bezpieczeństwem i walorami edukacyjnymi - tak mówi o nowym kanale Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Celem uruchomienia Alfa TVP jest rozszerzenie zakresu działalności TVP o nową grupę docelową, jaką są starsze dzieci i młodzież. Kanał dedykowany nastolatkom pozwala na płynne przechodzenie widza w ramach szerokiej oferty TVP: od TVP ABC 2, przez TVP ABC do Alfa TVP i kanałów dedykowanych dorosłym.

Wyselekcjonowana i różnorodna oferta będzie trafiać w potrzeby i oczekiwania nastolatków. Kanał gwarantuje bezpieczne treści młodemu widzowi. Stawia na mądrą rozrywkę, a także na edukację. Elementy edukacyjne zostaną wzbogacone o istotny aspekt - wsparcie psychologiczne dla młodego pokolenia postpandemicznego. Wybrane audycje w ramówce (jak program e-MOCje w nowej formule) poruszą tematykę problemów emocjonalnych, psychologicznych czy społecznych jednocześnie wspierając młodych ludzi w budowaniu poczucia własnej wartości czy poczucia wspólnotowości.
 

W ramówce znajdą się także seriale animowane m.in. "Galactic Football” i "Anatane ratuje dzieci z Okury”. Oferta będzie ciągle poszerzana i wzbogacana o kolejne tytuły – Alfa TVP sięgnie do lubianych przez młodzież gatunków anime mając nadzieję, że trafi w gusta i zaciekawi widzów.

Kanał będzie stale się rozwijał wzbogacając swoją ofertę i dostosowując ją do potrzeb młodych widzów. Rozwój jest zaplanowany na wiele etapów. Redakcja poprzez kontakt z widzami będzie tworzyć nowe rozwiązania programowe. W planach jest uruchomienie dedykowanej aplikacji na wzór aplikacji "Kraina ABC”.

Alfa TVP jest dostępny na stronie TVP.pl (TVP Stream), w aplikacji TVP GO. Kanał docelowo ma pojawić się również jako kanał wirtualny (HbbTV) w naziemnej telewizji cyfrowej oraz u niektórych operatorów sieci kablowych.

źródło: TVP
Alfa TVP już nadaje. Gdzie dostępny?

Pozostałe informacje


Komentarze ():