TVP World za darmo w estońskiej naziemnej telewizji cyfrowej

TVP World za darmo w estońskiej naziemnej telewizji cyfrowejOd 28 czerwca 2022 anglojęzyczny kanał TVP World jest dostępny bezpłatnie dla odbiorców telewizji naziemnej w Estonii.

- Telewizja Polska nie ustaje w swoich działaniach mających na celu szerzenie prawdy o wydarzeniach na świecie, czego wyrazem jest uruchomienie TVP World w naziemnej telewizji w Estonii. Dzięki temu widzowie tego kraju będą mogli poznać polski i regionalny punkt widzenia na najważniejsze wydarzenia z obszaru Trójmorza i całego świata, z dbałością o zgodność z rzeczywistością i prawdę historyczną - powiedział Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu Telewizji Polskiej.

- Bardzo cieszę się, że poza France 24, kolejny międzynarodowy kanał z newsami i informacjami będzie dodany do listy kanałów niekodowanych i wzbogaci bezpłatną ofertę dla widzów w Estonii - powiedział Veikko Sepp, Członek Zarządu Levira.
 

TVP World to anglojęzyczny całodobowy kanał informacyjny Telewizji Polskiej. Prezentuje aktualne wydarzenia ze świata z polskiej i regionalnej perspektywy. Oprócz wiadomości, TVP World oferuje programy o tematyce społecznej, politycznej, ekonomicznej, historycznej i sportowej.

TVP World można oglądać w telewizji naziemnej w całej Estonii na pozycji 10 na liście kanałów (LCN).

Przekaz prowadzony jest w ramach MUX-6 operatora Levira. Oprócz TVP World na tym multipleksie nadawane są bezpłatnie Ukraina 24, Current Time (Nastojaszczeje Wremia) oraz France 24. Dodatkowo multipleks uzupełniają zabezpieczane za pomocą systemu Conax kanały RTL TV, Travel Channel, Kanal 2, TV3 oraz Viasat History.

Przekaz TVP World na estońskim MUX-6 prowadzony jest ze średnim bitrate wideo równym 800 kb/s w rozdzielczości 720x576.

Według sondażu przeprowadzonego przez Turu-Uuringute AS, blisko 208 tys. widzów korzysta z naziemnej telewizji w Estonii, a 122 tys. z nich to widzowie z dostępem do programów w jakości HD.

źródło: sat-charts.eu / TVP
TVP World za darmo w estońskiej naziemnej telewizji cyfrowej

Pozostałe informacje


Komentarze ():