MUX-TVS na Śląsku wyłączony. Jak dalej oglądać TVS?

MUX-TVS na Śląsku wyłączony. Jak dalej oglądać TVS?27 czerwca 2022 z eteru zniknął testowy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej MUX-TVS. Czy stacja TVS powróci do przekazu naziemnego?

Z końcem dnia, 26 czerwca 2022, upłynęła ważność pozwolenia na eksperymentalną emisję multipleksu TVS z nadajnika Katowice Kosztowy. Po północy multipleks zniknął z eteru.

Decyzją UKE z dniem 26.06.2022r. Telewizja TVS nie będzie dostępna dla widzów odbierających nasz sygnał drogą naziemną. Wygasa pozwolenie Telewizji TVS na nadawanie testowe w standardzie DVB-T2/HEVC w województwie śląskim. Pragniemy uspokoić wszystkich naszych widzów, Telewizja TVS dostępna będzie nadal na wszystkich platformach cyfrowych i w sieciach kablowych - czytamy w komunikacie TVS.
 

Telewizja TVS planuje jednak wrócić do przekazu naziemnego. Wszystko zależy jednak od decyzji KRRiT oraz UKE.

Nasi widzowie są dla nas najważniejsi

Dziękujemy wszystkim widzom za tak dużą przychylność i wyrazy sympatii w postaci telefonów, maili i wiadomości na social mediach. Telewizja TVS nieustannie pracuje nad tym, aby jak najszybciej pojawić się na multipleksie lokalnym, a także poszerza swój zasięg z myślą o swoich widzach.
W związku z powyższym został złożony już wniosek o regularną emisję w standardzie DVB-T2/HEVC na obszarze woj. śląskiego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
- informuje TVS.

TVS nadal można oglądać bezpłatnie w przekazie satelitarnym. Stacja dołączona jest do list kanałów platform satelitarnych Polsat Box, Canal+ oraz Orange. Kanał znajduje się również w ofertach sieci kablowych (m.in. UPC, Vectra, Inea, Toya, TV Petrus, Promax, SatFilm oraz Netia) oraz u wybranych operatorów OTT/ITPV.

Parametry TVS na satelicie:

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
częst. 10796 MHz, pol. V, SR 27500 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Na multipleksie TVS dostępne były kanały TVS HD, Polsat HD, TV Republika, TV Okazje oraz Radio Silesia. Przez ostatni miesiąc MUX-TVS nadawano na częstotliwości 546 MHz w standardzie DVB-T2. Multipleks ruszył w 2016 roku z emisją w DVB-T.

źródło: sat-charts.eu
MUX-TVS na Śląsku wyłączony. Jak dalej oglądać TVS?

Pozostałe informacje


Komentarze ():