Problemy z sygnałem telewizji w Łodzi

Problemy z sygnałem telewizji w ŁodziPo przeprowadzonych zmianach związanych z refarmingiem, widzowie w Łodzi i okolicach skarżą się na pogorszenie odbioru multipleksów naziemnej telewizji.

Od 23 maja b.r. sieć nadawcza MUX-3 dla obszaru województwa łódzkiego składa się z dziewięciu obiektów nadawczych, które zapewniają zasięg dla 94,96% mieszkańców dla nadawania w standardzie DVB-T i 98,7 % mieszkańców dla nadawania w standardzie DVB-T2. Przed refarmingiem tych obiektów było sześć.

Wyłączenie nadawania sygnału z nadajnika Łódź "Komin EC-4" i zmiana lokalizacji obiektów emisyjnych są zgodne z wcześniejszymi planami. Obecnie emisja odbywa się na 9, zamiast wcześniejszych 6, obiektach nadawczych.

Stacja nadawcza Łódź "Komin EC-4" była rozwiązaniem tymczasowym, zastosowanym do momentu wybudowania nowego obiektu nadawczego i jest obecnie w likwidacji. Docelowym obiektem nadawczym jest obiekt Łódź/Dąbrowa. Ze względu na wyłączenie nadawania sygnału telewizyjnego z nadajnika Łódź "Komin EC-4" u niektórych odbiorców może wystąpić konieczność przekierowania anten odbiorczych, w zależności od lokalizacji, na obiekty nadawcze (RTCN) Zygry i (SLR) Łódź/Dąbrowa.
 

Część województwa łódzkiego, wcześniej odbierająca sygnał z nadajnika Łódź "Komin EC-4", ma obecnie zapewniony odbiór z obiektów Skierniewice/Bartniki oraz (TSR) Kamieńsk. Nowe urządzenia zainstalowane na obiektach nadawczych RTCN Zygry i (SLR) Łódź/Dąbrowa zapewniają o 30% większą moc w porównaniu do wcześniejszego rozwiązania. Zmiana jest więc dużo korzystniejsza dla widzów. Jednakże część widzów zgłasza problemy z odbiorem multipleksów MUX-1 i MUX-2 po zmianach. W zależności od lokalizacji użytkownicy podkreślają, że stracili odbiór sygnału, który wcześniej dostępny był nawet za pomocą anten pokojowych.

Emitel zachęca do korzystania z aplikacji EmiMaps, gdzie odbiorca wprowadzając swoją lokalizację może w łatwy sposób uzyskać informację o lokalizacji najbliższej stacji nadawczej, kierunku ustawienia i rodzaju anteny do odbioru. Podobna aplikacja dostępna jest na naszej stronie - Lokalizator nadajników DVB-T2 i DVB-T.

Emitel przypomnia również, że uruchomiona została specjalna infolinia, gdzie odbiorcy mogą uzyskać informacje o zmianach (numer telefonu 22 711-77-77).

źródło: sat-charts.eu / Emitel
Problemy z sygnałem telewizji w Łodzi

Pozostałe informacje


Komentarze ():