Bezpłatne "Wydarzenia 24" znikną z satelity?

Bezpłatne Przekaz FTA informacyjnego kanału "Wydarzenia 24" Telewizji Polsat z satelity Eutelsat 33E najprawdopodobniej zostanie wyłączony z końcem czerwca br.

Bezpłatny przekaz "Wydarzeń 24" jest częścią paczki usługi "TV Mobilna", której dosył do nadajników naziemnych dostępny jest z satelity Eutelsat 33E (33°E). Multipleks ten wykorzystywany przez nadajniki, które retransmitują sygnał multipleksu MUX-4 w starym systemie DVB-T.

Jak dowiedział się serwis sat-charts.eu wraz ze zmianą obiektów nadawczych MUX-4 (w tym likwidacją sieci wielu nadajników SFN o małej mocy i przejściem na obiekty Emitela) zmieniono sposób dosyłu zawartości multipleksu do nadajników.
 

Aktualnie dosył zawartości multipleksu MUX-4 dla "wersji" DVB-T2 prowadzony jest alternatywnymi drogami niż przekaz satelitarny. Gdy 28 czerwca 2022 zakończy się migracja MUX-4 z DVB-T na DVB-T2, dosył satelitarny paczki przestanie być potrzebny.

Wówczas pasmo zajmowane przez paczkę usługi "TV Mobilna" może zostać uwolnione. Telewizja Polsat może je przeznaczyć na przekazy kontrybucyjne z wozów DSNG. Górna połowa transpondera, z której jeszcze prowadzony jest dosył TV Mobilnej od dawna jest wykorzystywana do tego celu. Polsat na 33°E korzysta również z transpondera 132 do realizacji dosyłów z wozów satelitarnych.

Parametry paczki TV Mobilna (w tym Wydarzenia 24 FTA) na satelicie:

Eutelsat 33E (33°E)
tp. 100, częst. 12722 MHz, pol. V, SR 16730 kS/s, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK.

źrodło: inf. wł. sat-charts.eu
Bezpłatne

Pozostałe informacje


Komentarze ():