TV Puls i Puls 2 w ramach MUX-L2

TV Puls i Puls 2 w ramach MUX-L2Do lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX-L2 dołączyły kanały TV Puls i Puls 2.

MUX-L2 dostępny jest w Rybniku i okolicach na kanale 47. 16 maja 2022 roku do jego oferty dołączyły znane z ogólnopolskiego MUX-2 kanały TV Puls oraz Puls 2. Oba wspomniane kanały na MUX-L2 nadawane są w standardowej rozdzielczości z wykorzystaniem kodeka AVC (H.264). Średni bitrate wideo każdej ze stacji to ok. 1,2 Mb/s.
 

23 maja 2022 roku w województwie śląskim dojdzie do przełączenia MUX-2 ze standardu DVB-T na DVB-T2. Tym samym aby nie stracić widzów, którzy nie zdążą do tego czasu wymienić odbiorników na wspierające nowy standard, nadawca TV Puls zdecydował się zdublować swój przekaz na multipleksie lokalnym w DVB-T. Multipleksy lokalne nie muszą na chwilę obecną zmieniać standardu na DVB-T2.

TV Puls i Puls 2 dostępne są również w DVB-T na multipleksach naziemnych Grupy MWE - MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Kamieńsk, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki) oraz MUX-L4 (Wrocław, Świdnica).

Aktualnie na MUX-L2 nadawanych jest 8 kanałów: TVT, TVN HD, TVN 7 HD, STARS.TV, Eska TV Extra, TV Okazje, TV Puls i Puls 2.

źródło: sat-charts.eu / radiopolska.pl
TV Puls i Puls 2 w ramach MUX-L2

Pozostałe informacje


Komentarze ():