Nuta Gold nowym kanałem od Michała Winnickiego

Nuta Gold nowym kanałem od Michała WinnickiegoMWE Music uruchomi 1 maja 2022 roku nowy kanał muzyczny pod nazwą Nuta Gold.

Telestar S.A., nadawca muzycznego kanału Gold TV, wypowiedział umowę w zakresie dystrybucji kanału firmie MWE Networks. Tym samym od 1 maja 2022 kanał ten nie będzie współtworzony razem z MWE Networks. Michał Winnicki, właściciel spółki, zapowiedział, że uruchomi podobny projekt.

Gold TV jest kanałem muzycznym emitującym teledyski z kilku dekad: lat 60., 70., 80., 90. XX wieku oraz pierwszej dekady XXI wieku. Kanał został uruchomiony w 2020 roku w miejscu TO!TV.
 

Historia Gold TV sięga 2003 roku, kiedy uruchomiono kanał iTV. Była to pierwsza interaktywna stacja telewizyjna w Polsce. Widzowie mogli brać udział w konkursach oraz prowadzić rozmowy w SMS-owych czatach na ekranie telewizora. Tłem wielu audycji były teledyski, jednakże na antenie emitowano sporo programów rozrywkowych, ezoterycznych i erotycznych. W 2012 nadawca przekształcił iTV w kanał stricte muzyczny. Następnie w 2016 roku, na podstawie koncesji iTV, uruchomiono kanał TO!TV, który emitował głównie teledyski disco polo przeplatane programami rozrywkowymi.

Nuta Gold ma wystartować 1 maja 2022 roku. Stacja pojawi się u operatorów kablowych i IPTV, oraz na multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej, których operatorami są spółki powiązane kapitałowo z MWE Networks. Stacja ma się pojawić również na satelicie. Nazwa nowego kanału nawiązuje do innego kanału z portfolio MWE Networks - NUTA.TV. Nadawcą kanału Nuta Gold będzie spółka MWE Music.

Nuta Gold, podobnie jak Gold TV, zapełni swoją ramówkę teledyskami z kilku dekad - od lat 60. XX wieku po współczesne hity.

Na chwilę obecną brak informacji co stanie się z Gold TV.

źródło: sat-charts.eu / wirtualnemedia.pl
Nuta Gold nowym kanałem od Michała Winnickiego

Pozostałe informacje


Komentarze ():