To koniec płatnej TV Mobilnej? Jak może zmienić się oferta MUX-4?

To koniec płatnej TV Mobilnej? Jak może zmienić się oferta MUX-4?Polsat Box zdecydował się na zakończenie oferowania naziemnego pakietu płatnych kanałów TV Mobilna w obecnym modelu.

TV Mobilna, oferowana w ramach ogólnopolskiego MUX-4, jest płatnym pakietem kanałów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. W ramach oferty abonenci mogą odbierać następujące kanały telewizyjne: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat News, Nickelodeon, Comedy Central, Polsat Comedy Central Family, Tele 5, Kino Polska, TVP Seriale i stacje radiowe: RMF FM, RMF Maxxx, Muzo.FM, Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, TOK FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje i Eska Rock. Wszystkie wspomniane kanały zabezpieczane są systemem Irdeto 3.

Na multipleksie dostępny jest również nieszyfrowany kanał Wydarzenia 24. W przeciwieństwie do pozostałych kanałów z multipleksu, które nadawane są w AVC (H.264), ta stacja oferuje swój przekaz w HEVC (H.265).
 

Zmiana nadawania ogólnopolskich multipleksów ze standardu DVB-T/AVC na DVB-T2/HEVC jest przyczyną rezygnacji oferowania usługi w obecnym kształcie.

Więcej: MUX-4 w DVB-T2 od 2022. Jakie parametry techniczne?


Aktualnie do odbioru płatnych kanałów z tego multipleksu abonenci wykorzystują odbiornik M-T 5000. Dekoder ten obsługuje jedynie standard DVB-T oraz kodek AVC. Polsat nie zamierza w tym momencie wymieniać odbiorników na nowsze modele wspierające DVB-T2 oraz kodek HEVC.

- Wprowadzenie przez UKE zapowiedzianych zmian powoduje, że nie możemy kontynuować usługi TV Mobilna w obecnym kształcie. Usługa będzie wyłączana stopniowo, zgodnie z harmonogramem UKE. Od 28 marca nie będziemy pobierać opłat od klientów posiadających umowę na tę usługę, a po rozwiązaniu umowy abonenci nie będą zobowiązani do zwrotu udostępnionego im dekodera. Została również zakończona sprzedaż zasileń usługi w modelu prepaid. Klientów, którzy dotychczas korzystali z usługi TV Mobilna, zachęcamy do skorzystania z innych naszych ofert telewizyjnych, dostępnych w trzech technologiach: satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej. Ceny pakietów rozpoczynają się już od 20 zł - informuje portal Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa spółki Cyfrowy Polsat.

Pozwolenie UKE na nadawanie MUX-4 (TV Mobilnej) wygasa z końcem 2023 roku. Możliwe, że Grupa Polsat Plus zaoferuje na tym multipleksie przekaz bezpłatnych kanałów ze swojego portfolio aby poszerzyć ich zasięg. W ofercie ogólnopolskiego multipleksu czwartego można będzie się spodziewać np. muzycznych kanałów Eska TV Extra lub VOX TV, które były oferowane już w ofertach lokalnych multipleksów DVB-T. Całkiem sensowna była by kontynuacja retransmisji informacyjnego kanału Wydarzenia 24. Nie wykluczone jednak, że Grupa Polsat Plus w ramach MUX-4 przygotuje zupełnie nową ofertę płatnej telewizji naziemnej, jednakże w bardziej odległym terminie.

źródło: sat-charts.eu / wirtualnemedia.pl
To koniec płatnej TV Mobilnej? Jak może zmienić się oferta MUX-4?

Pozostałe informacje


Komentarze ():