Krystian Ochman reprezentantem Polski na Eurowizji 2022

Krystian Ochman reprezentantem Polski na Eurowizji 2022W sobotę, 19 lutego widzowie i jurorzy podczas koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" zdecydowali, że Krystian Ochman z utworem "River" będzie reprezentował Polskę w Turynie na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji - Turyn 2022.

Finałowa dziesiątka polskich wykonawców walczyła o bilet do Turynu w sobotę, 19 lutego podczas wielkiego koncertu zamykającego krajowe eliminacje.

Do ścisłego finału weszli: Daria, Zespół "Unmute" i Krystian Ochman. O wygranej zdecydowały zsumowane głosy telewidzów i jurorów.

Telewizja Polska zaprezentowała spektakularne show nawiązujące do najważniejszych momentów w historii Eurowizji. W realizację koncertu zaangażowane były równocześnie dwa studia Telewizji Polskiej, a dzięki unikalnym materiałom pochodzącym z archiwów TVP i Europejskiej Unii Nadawców (EBU), widzowie mieli okazję raz jeszcze przeżyć emocje związane z najważniejszymi występami w historii konkursu.
 

Podczas koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" na scenie wystąpiły też gwiazdy światowego formatu - duet Ell &Nikki z przebojem "Running Scared", który przyniósł Azerbejdżanowi zwycięstwo w konkursie Eurowizji 2011. Największe eurowizyjne hity wykonali także znakomici polscy artyści: Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Kasia Moś, Sara James, Rafał Brzozowski i Blue Café.

Krystian Ochman to zwycięzca 11. edycji "The Voice of Poland" i wnuk słynnego polskiego tenora, Wiesława Ochmana. To także wokalista i instrumentalista, grający na fortepianie i trąbce. Jak mówi, gdyby nie muzyczne pasje, rozważałby karierę piłkarza lub astronoma. Stało się jednak inaczej. Udział Krystiana Ochmana w "The Voice of Poland" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Ochman okrzyknięty został objawieniem i fenomenem muzycznym, a jego pierwszy autorski utwór "Światłocienie" typowany był na jeden z najlepszych singli autorstwa laureatów "The Voice of Poland". Piosenka zanotowała aż 300 tys. streamów w tydzień i zadebiutowała na Spotify Top 200. Wkrótce singiel uzyskał też status złotej płyty. Kolejnym utworem - zatytułowanym "Prometeusz" - Krystian Ochman wygrał konkurs "Premier" na 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jako pierwszy polski wokalista wziął też udział w The Circle Sessions. Debiutancki album Krystiana ukazał się w listopadzie 2021 roku. Konkurs Eurowizji to dla niego przede wszystkim ważne doświadczenie muzyczne i sceniczne.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 r. w Turynie w hali Palasport Olimpico (Pala Alpitour).

źródło: TVP
Krystian Ochman reprezentantem Polski na Eurowizji 2022

Pozostałe informacje


Komentarze ():