Zmiany na MUX-L2

Zmiany na MUX-L2Do kilku kosmetycznych zmian doszło na lokalnym multipleksie MUX-L2 (Telewizja TVT).

Od 20 października 2021 roku widzowie będący w zasięgu multipleksu MUX-L2 zgłaszali redakcji sat-charts.eu problemy z jego odbiorem. Przypomnijmy, że MUX-L2 nadawany jest na kanale 47. z nadajników w Rybniku i Ornontowicach.

Sytuacja ustabilizowała się 16 listopada 2021. Wraz z poprawą odbioru multipleksu wprowadzono parę zmian przy kanałach na nim dostępnych.
 

Na MUX-L2 nadawane są następujące kanały: TVT, TVN HD, TVN 7 HD, STARS.TV, Eska TV Extra, TV Okazje, Red Carpet TV oraz Red Top. Każdy z kanałów otrzymał nowe wartości PID strumieni wideo oraz audio. Dodatkowo dla stacji TVN 7 HD i Red Top zmieniono wartość SID.

Do przekazu TVN HD dołączono tablicę AIT co sugeruje dodanie usługi Hbb TV oraz ścieżkę napisów DVB. W przypadku STARS.TV i Red Carpet TV dotychczasową ścieżkę audio MPEG zastąpiono ścieżką AC3 (Dolby Digital).

Zmiany zaszły także w identyfikacji providera. Wcześniej nazwa providera zmieniała się w zależności od kanału. I tak kanały TVN HD, TVT, TVN HD, STARS.TV i Eska TV Extra zgłaszały się jako nadawane przez "JBD S.A.", TV Okazje z providerem "TVT", a Red Top w polu provider miał umieszczoną nazwę "Harmonic". Teraz jako provider wszystkich kanałów widnieje "Telewizja TVT sp. z o.o.".

W celu kontyunacji odbioru stacji telewizyjnych z MUX-L2, w przypadku niektórych odbiorników, wymagane może być ponowne wyszukanie kanałów.

źródło: inf. wł. sat-charts.eu
Zmiany na MUX-L2

Pozostałe informacje


Komentarze ():