MUX-5: TVP Stream w DVB-T2

MUX-5: TVP Stream w DVB-T2
Do eksperymentalnego multipleksu TVP w standardzie DVB-T2 dołączono kanał identyfikowany jako "TVP Stream HEVC".

9 listopada 2021 do zestawu kanałów oferowanych w ramach MUX-5 dołączono planszę identyfikowaną jako "TVP Stream HEVC". Jest to statyczna plansza (w rozdzielczości 1920x1080) zachęcająca do skorzystania z aplikacji HbbTV dostępnej przy tym kanale.

Aplikacja uruchamia się samoczynnie, kiedy użytkownik przełączy się na tę stację. Oczywiście odbiornik musi mieć włączoną obsługę serwisów Hbb TV i być podłączony do internetu.
 

"TVP Stream HEVC" otrzymał 88 pozycję LCN. Co ciekawe, mimo, że jest to statyczna plansza, nadawana jest ona ze średnią przepływnościa 3,5 Mb/s. Przy kanale nie ma dostępnych ścieżek audio. Cały MUX-5 nadawany jest z przepływnością 35 Mb/s.

Aplikacja "TVP Telewizja Naziemna" dostępna na kanale "TVP Stream HEVC" pozwala na oglądanie materiałów VOD oferowanych przez TVP oraz oglądanie wybranych kanałów linearnych Telewizji Polskiej na żywo.

Na MUX-5 nadawane są również TVP Kultura HD, TVP Polonia HD, TVP Rozrywka, TVP Dokument HD, TVP Kobieta. Przez pewien czas na multipleksie udostępniany był równiez kanał TVP 4K.

Więcej: TVP 4K już dostępny na MUX-5 w DVB-T2


źródło: sat-charts.e
MUX-5: TVP Stream w DVB-T2

Pozostałe informacje


Komentarze ():