Wydarzenia 24 wystartowały. Koniec Superstacji. Gdzie oglądać? (parametry)

Wydarzenia 24 wystartowały. Koniec Superstacji. Gdzie oglądać? (parametry)
1 września 2021 nastąpiła zmiana w portfolio kanałów informacyjnych Grupy Polsat Plus. Wystartował kanał Wydarzenia 24, który zastąpił Superstację. Nowy kanał dostępny jest m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej.

W ramówce Wydarzeń 24 znajdą się wyłącznie serwisy informacyjne, w których widzowie znajdą wszystkie bieżące informacje z kraju i ze świata.

- Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. "Wydarzenia" są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju. Stąd nasz pomysł, aby stworzyć kanał wykorzystujący potencjał programu znanego z głównej anteny Polsatu, jak i zespołu dziennikarzy, którzy stanowić będą trzon redakcji Wydarzeń 24 - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji Telewizji POLSAT.

Wydarzenia 24 są realizowane w Warszawie, w jednym z najnowocześniejszych studiów w Europie, które jest w pełni zautomatyzowane. Przy jego tworzeniu zostaną wykorzystane najnowocześniejsze technologie telewizyjne.

Wydarzenia 24 są częścią Pionu Publicystyki i Informacji Telewizji POLSAT, zarządzanego przez Dorotę Gawryluk - Dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji Telewizji POLSAT.
 

Wydarzenia 24 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej

Program "Wydarzenia 24 HD" dostępny jest w ramach multipleksu TV Mobilnej (MUX-4 - lista nadajników). Stacja zastąpiła przekaz Polsatu News HD w kompresji HEVC (H.265), który od pewnego czasu był dostępny na tym multipleksie. Tym samym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T Polsat News dostępny jest teraz tylko w płatnej ofercie TV Mobilnej.

Więcej: MUX-4: Polsat News SD zaszyfrowany, ale z kopią HD FTA w HEVC. Jak odebrać Polsat News? Dlaczego kanał nie działa?


Parametry kanału "Wydarzenia 24" na satelicie

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
12188 MHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK
Przekaz zabezpieczany systemami Nagravision, Mediaguard, Conax, Viaccess, Irdeto.

Eutelsat 33E (33°E)
12722 MHz, pol. V, SR 16730, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
Przekaz bezpłatny (HEVC), dosył do nadajników TV Mobilnej.

źródło: sat-charts.eu
Wydarzenia 24 wystartowały. Koniec Superstacji. Gdzie oglądać? (parametry)

Pozostałe informacje


Komentarze ():