MUX-L1 ponownie nadaje

MUX-L1 ponownie nadaje15 sierpnia 2021 roku w eterze ponownie pojawił się sygnał lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX-L1. Multipleks mogą odbierać mieszkańcy zachodniej części Dolnego Śląska.

Na chwilę obecną w ramach MUX-L1 wyszukiwany jest jeden program telewizyjny. Jest to plansza testowa TV Dami Jelenia Góra / Telewizja Bolesławiec w kompresji H.264.

19 sierpnia 2021 do oferty multipleksu dołączyć mają Echo 24 HD, STARS.TV, Power TV SD, NUTA.TV, Top Kids JR, Super TV, Filmax SD, Home TV, a współdzielone pasmo TV Dami Jelenia Góra i Telewizji Bolesławiec ma ruszyć z regularnym programem.
 

Operatorem MUX-L1 jest MWE Networks należąca do Michała Winnickiego. Emisja multipleksu prowadzona jest z wieży na Łysej Górze koło Dziwiszowa. Przekaz MUX-L1 dostępny jest na kanale 38. (610 MHz), w standardzie DVB-T z mocą ERP 2 kW. Docelowo moc ma zostać zwiększona do 10 kW.

Przypomnijmy, że wcześniej operatorem MUX-L1 była spółka TV Łużyce, a multipleks nadawano od 2014 do sierpnia 2019 roku.

Więcej: MWE Teleport przejmie częstotliwości MUX-L1?


źródło: sat-charts.eu / MWE
MUX-L1 ponownie nadaje

Pozostałe informacje


Komentarze ():