Eurosport 4K oraz 7 kanałów pop-up z transmisjami z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (parametry)

Eurosport 4K oraz 7 kanałów pop-up z transmisjami z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (parametry)Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 startują już w piątek 23 lipca. Posiadające pełne prawa do igrzysk aż do 2024 roku Discovery i Eurosport pokażą każdy niezapomniany moment tej imprezy.

Tylko na platformach Eurosportu i grupy Discovery kibice zobaczą każdy niezapomniany moment igrzysk - starty wszystkich olimpijczyków we wszystkich dyscyplinach i walkę o każdy medal. Transmisje dostępne będą w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2, siedmiu kanałach pop-up dostępnych u niektórych operatorów, kanale 4K oraz - w całości - w Eurosporcie w Playerze. To właśnie ten serwis będzie najlepszym adresem dla najbardziej wymagających kibiców. Będą oni mogli obejrzeć każdy moment igrzysk na żywo i na żądanie, na niemal dowolnym urządzeniu, gdziekolwiek będą. Zobaczą tu każdy mecz turnieju siatkówki i każde spotkanie polskich tenisistek i tenisistów w singlu, deblu i mikście. Nie przegapią żadnego wydarzenia na stadionie lekkoatletycznym, czy pływalni. W Eurosporcie w Playerze dostępne będzie aż 3500 godzin transmisji, z czego ponad 1200 z polskim komentarzem. W szczytowych momentach będzie to aż 14 wydarzeń komentowanych po polsku w tym samym momencie! Na dwóch głównych antenach - w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2 - widzowie obejrzą około 500 godzin transmisji. Ramówka Eurosportu 1 będzie skupiona na występach Polek i Polaków oraz najważniejszych wydarzeniach igrzysk. Z kolei oferta Eurosportu 2 będzie skierowana również do kibiców mniej tradycyjnych dyscyplin.

- Igrzyska to niesamowite przeżycie - dla sportowców, mediów oraz widzów, którzy zawsze są dla nas na pierwszym miejscu. Nasza oferta to przede wszystkim możliwość pełnego wyboru, którą dajemy fanom. Wykorzystamy cały potencjał i międzynarodowy zasięg Discovery oraz lokalną silę TVN Grupa Discovery, aby opowiedzieć niesamowite olimpijskie historie tak wielu widzom, jak to tylko możliwe - podkreśliła Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Codziennie o 17:00 widzowie Eurosportu 1 będą mogli obejrzeć studio z udziałem znakomitych ekspertów z drużyny Eurosportu: Anny Rogowskiej, Jolanty Kumor, Sylwii Gruchały, Piotra Gruszki, Damiana Wojtaszka, Adama Korola, Pawła Januszewskiego, Pawła Czapiewskiego i Roberta Korzeniowskiego. Poprowadzą je Michał Korościel i Paweł Kuwik. W Tokio dla Eurosportu pracować będzie Kacper Merk. Wydarzenia ze stolicy Japonii na antenie TVN24 relacjonować będą Monika Krajewska i Paweł Łukasik.
 

Polscy widzowie będą mogli też poznać opinie wybitnych sportowców współpracujących z Discovery w całej Europie. Codziennie będą oni omawiać wydarzenia z Tokio w rewolucyjnym studiu The Cube. Wykorzystuje ono najnowsze technologie na czele z rzeczywistością rozszerzoną, co wyniesie eksperckie analizy w Eurosporcie na zupełnie nowy poziom.

Specjalnie z okazji igrzysk olimpijskich Discovery stworzyło całą kolekcję wyjątkowych produkcji dokumentalnych nakierowanych na przybliżanie widzom świata sportu, które dostępne będą zarówno na kanałach linearnych, jak i w Playerze. Jednym z tytułów jest dokument "Reaching the Sky" opowiadający historię niesamowitej Sky Brown, która w Tokio będzie walczyła o medal w deskorolce dla Wielkiej Brytanii. Autorski program Anity Werner - "Tokio. Cena sukcesu" - przybliży widzom przygotowania - i idące za tym poświęcenia - polskich olimpijczyków, które doprowadziły ich do startu w igrzyskach. W serii "Traiblazers" przedstawione są historie sportowych legend, które wykorzystały swój głos, aby zmieniać świat. Do tego dochodzą krótkie formy, jak choćby "Sport Explainers", które tłumaczą zasady i tajniki różnych dyscyplin.

Podobnie jak podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang Eurosport nawiązał współpracę z Krzysztofem Gonciarzem. Jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych ponownie będzie zachwycał widzów swoimi relacjami i nietuzinkowymi rozmowami ze sportowcami.

Z uwagi na różnicę czasu, wiele wydarzeń w Tokio rozgrywanych będzie w środku nocy w Polsce. Eurosport zadbał jednak o to, aby każdy mógł je obejrzeć! Na stronie sportowybudzik.pl miłośnicy sportu mogą zapisać się na budzenie na wybrane konkurencje. Chętnych czekają niespodzianki w postaci nocnego telefonu od znanych postaci świata sportu. W ostatnich miesiącach stacja prowadziła otwarty casting komentatorski "Daj się odkryć", którego celem było wyłonienie talentów i danie im szansy spróbowania swoich sił podczas najważniejszej imprezy sportowej świata. Najlepsi z nich pojawią się na platformach Eurosportu już od przyszłego tygodnia.

Ponadto przez najbliższe tygodnie na stronie internetowej eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału królować będą informacje i materiały wideo z Tokio. Igrzyska olimpijskie to największe sportowe wydarzenie na świecie, które gromadzi uwagę kibiców na wszystkich kontynentach.

Kanały Eurosport 4K oraz Eurosport 3 - 9 dostępne będą także w sieciach kablowych. Do swojej oferty wspomniane kanały dołączą sieci INEA oraz Vectra.

Stacje Eurosport 4K, Eurosport 3 HD, Eurosport 4 HD, Eurosport 5 HD, Eurosport 6 HD, Eurosport 7 HD, Eurosport 8 HD oraz Eurosport 9 HD pojawiły się już na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C. Kanały zabezpieczane są aktualnie systemami Conax (0x0b02 - sieci kablowe) oraz Viaccess 6.0. Eurosport 3 HD ma także dołączone systemy Nagravision 3 (0x186C, 0x1861, 0x1803) oraz Irdeto 3, co może sugerować dołączenie kanału do Cyfrowego Polsatu.

Eurosport 4K nadaje ze średnim bitrate wideo 20,1 Mb/s (HEVC). Z kolei kanały pop-up nadawane są z przepływnością wideo 5,2 Mb/s (AVC).

Parametry Eurosport 4K oraz Eurosport 3 - 9 HD na satelicie:

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
11258 MHz, pol. H, SR 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK.

Za uplink na satelitę nowych kanałów Eurosportu odpowiada TVN Grupa Discovery.

źródło: sat-charts.eu / TVN Grupa Discovery
Eurosport 4K oraz 7 kanałów pop-up z transmisjami z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (parametry)

Pozostałe informacje


Komentarze ():