Polsat X, Polsat Film 2 i Polsat Reality dostępne w wąskiej dystrybucji (zapy)

Polsat X, Polsat Film 2 i Polsat Reality dostępne w wąskiej dystrybucji (zapy)Cyfrowy Polsat w połowie kwietnia 2021 roku uruchomił przekaz zapowiadanych od pewnego czasu kanałów Polsat X, Polsat Film 2 oraz Polsat Reality. Do dzisiejszego dnia kanały nie są dostępne w szerokiej dystrybucji. Wśród widzów pojawiły się wątpliwości czy kanały rzeczywiście emitują swój program. Jak zapewnia nadawca kanały są nadawane i dostępne dla wybranych abonentów Cyfrowego Polsatu.

- Kanały nadają - przekonuje prezes Polsatu Stanisław Janowski, pytany przez "Press". Janowski wyjaśnia, że są dostępne "w relatywnie wąskiej dystrybucji do ograniczonej bazy abonentów Cyfrowego Polsatu". - Przyglądamy się tym kanałom, będziemy wyciągać wnioski i decydować o ewentualnym poszerzeniu dystrybucji, jeśli będziemy z nich zadowoleni - stwierdza prezes Polsatu.

Więcej: Polsat X, Polsat Reality i Polsat Film 2 testują na Hot Birdzie


Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję dla kanału Polsat Film 2 w 2014 roku, z kolei Polsat X i Polsat Reality otrzymały koncesje na początku 2016 roku. Nieuruchomienie kanałów w przeciągu kilku lat mogło spowodować cofnięcie przyznanych koncesji.
 

Redakcja sat-charts.eu potwierdza fakt rzeczywistej emisji kanałów Polsat X, Polsat Reality oraz Polsatu Film 2 w przekazie satelitarnym z satelity Eutelsat Hot Bird 13B. Przekaz kanałów ma logo, oznaczenie wiekowe, a ramówkę tworzą programy znane z innych anten Telewizji Polsat. Kanały dołączone zostały także do listy w dekoderach platformy (pozycje od 497. do 499.).


Testowy przekaz kanału "Polsat X"


Wszystkie wspomniane kanały nadawane są w rozdzielczości 720x576 w kompresji H.264 (AVC). Przekaz kanałów od samego początku zabezpieczany jest systemem Nagravision (CAID: 1803, 1861, 186C).


Testowy przekaz kanału "Polsat Film 2"


Testowy przekaz kanału "Polsat Reality"


źródło: sat-charts.eu / Press / informator CP
Polsat X, Polsat Film 2 i Polsat Reality dostępne w wąskiej dystrybucji (zapy)

Pozostałe informacje


Komentarze ():