Antena HD (Silver TV) testuje na MUX-1

Antena HD (Silver TV) testuje na MUX-123 kwietnia 2021, kilka minut po godz. 18., rozpoczęto emisję testową kanału Antena HD (Silver TV) w ramach ogólnopolskiego multipleksu pierwszego (MUX-1) naziemnej telewizji cyfrowej.

Co ciekawe jest to pierwszy kanał na MUX-1 w wysokiej rozdzielczości.

Przekaz nadawany jest w rozdzielczości 1440x1080 w kompresji H.264 (profil High@L4.0). Dźwięk to na chwilę pojedyncza ścieżka MPEG Audio z bitrate 192 kb/s. Całkowity bitrate kanału to ok. 2,8 Mb/s.

Na chwilę obecną stacja wyszukiwana jest jako "SILVER TV". Także logo ekranowe kanału związane jest jeszcze ze starą nazwą (docelowo ma nią być Antena TV / Antena HD). Kanał odziedziczył LCN po ATM Rozrywka - stacja domyślnie zapisana jest jako 15. na liście w odbiornikach.
 

Aktualnie na antenie prowadzony jest simulcast muzycznego kanału Power TV HD. EPG natomiast wskazuje na niedawną, testową ramówkę stacji czyli "Telezakupy 24h".

Wykaz nadajników MUX 1 (DVB-T)


Komercyjny start kanału zaplanowano na 1 maja 2021 roku o godzinie 6:00. Za sprzedaż czasu reklamowego odpowiadać będzie Biuro Reklamy Telewizji Polskiej.

Więcej: Antena TV ruszy 1 maja 2021


źródło: sat-charts.eu
Antena HD (Silver TV) testuje na MUX-1

Pozostałe informacje


Komentarze ():