Silver TV będzie musiał zmienić nazwę?

Silver TV będzie musiał zmienić nazwę?Całkiem możliwe, że Silver TV, nowy kanał Michała Winnickiego, jeszcze przed startem będzie musiał zmienić swoją nazwę. Marka "Silver TV" została na początku marca br. zgłoszona do rejestracji w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Przypomnijmy, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała Silver TV jako nową propozycję kanału linearnego na multipleks pierwszy naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja ma zapełnić slot po ATM Rozrywka.

Więcej: MUX-1: Sliver TV zamiast ATM Rozrywka


Nadawcą Silver TV ma być Michał Winnicki, właściel m.in. Power TV, TVC, Adventure TV czy Home TV.
 

Co ciekawe marka Silver TV już od pewnego czasu istnieje na polskim rynku. Od 17 października 2020 dostępna jest telewizja internetowa o tej samej nazwie i podobnym charakterze programowym, co planowany kanał Michała Winnickiego.

- SILVERTV to format interaktywnej telewizji internetowej, skierowanej do osób 50 Plus, emitowany w mediach społecznościowych takich jak Facebook i YouTube, na stronach www oraz docelowo w aplikacji dostępnej w trybie Smart TV. Projekt jest rozwinięciem inicjatywy internetowej "Mądra Babcia", mającej na celu nobilitację, aktywizację i edukację kobiet w wieku 50 plus - mówi twórczyni SILVER TV Beata Borucka, blogerka, znana również jako Mądra Babcia.

4 marca 2021 roku do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej trafił wniosek o rejestrację słownego znaku towarowego "SILVER TV". Zgłaszającą jest właśnie firma odpowiedzialna za projekt wspomnianej telewizji internetowej - BORUCKA BEATA MB. Zastrzeżenie znaku obejmuje obszary m.in.: publikacji elektronicznej filmów, sprzedażu czasu reklamowego, organizacji subskrypcji kanału telewizji czy usług telekomunikacyjnych pod postacią emisji kanału telewizyjnego.

Aktualnie zgłoszenie ma status ujawnionego. Jeżeli Urząd nie znajdzie przesłanek do odmowy rejestracji, prawdopodobnie nowa stacja Michała Winnickiego na MUX-1 będzie musiała wystartować pod inną nazwą niż ta zgłoszona we wniosku koncesyjnym ("Silver TV").

źródło: sat-charts.eu / Urząd Patentowy RP / Sliver TV
Silver TV będzie musiał zmienić nazwę?

Pozostałe informacje


Komentarze ():