KRRiT odebrało koncesję Telewizji Łużyce

KRRiT odebrało koncesję Telewizji ŁużyceKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji cofnęła koncesję na nadawanie Telewizji Łużyce. Decyzja została podjęta na wniosek nadawcy.

wniosek nadawcy. Telewizja Łużyce uzyskała koncesję na nadawanie na kolejny okres w dniu 9 października 2015 roku. Według zapisów, miała rozpowszechniać swój program przez przynajmniej 15 godzin na dobę na lokalnym multipleksie cyfrowym MUX-L1.

Nadawca wystąpił o cofnięcie koncesji i poinformował o zakończeniu nadawania programu 1 sierpnia 2019 roku, jednak nie uzupełnił swojego wniosku o braki formalne w terminie. Ostatecznie 20 maja 2020 roku KRRiT sama podjęła decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie cofnięcia koncesji Telewizji Łużyce. W sierpniu nadawca został wezwany do wznowienia rozpowszechniania programu zgodnie z koncesją, w odpowiedzi poinformował jednak, że przyjmuje decyzję KRRiT w sprawie cofnięcia koncesji.
 

Kolejna decyzja - przewodniczącego KRRiT w sprawie cofnięcia koncesji - podjęta we wrześniu 2020 roku rozpoczęła procedurę wycofywania nadawcy z rynku. Ostateczna została podjęta 15 stycznia 2021 roku, a uchwałę w tej sprawie opublikowano w ubiegłym tygodniu. Nadawca musi jeszcze zapłacić pozostałe raty udzielenia koncesji oraz opłatę za jej cofnięcie - w sumie to 116 tys. 347 zł, płatne w terminie 60 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji.

Telewizja Łużyce zaczynała w 1990 roku jako Studio S, w 2005 roku kanał zmienił nazwę na Telewizja Lubań - Bolesławiec, a od 2008 roku działała pod nazwą TV Łużyce.

W maju 2020 zgłoszono nowy wniosek o rezerwacje częstotliwości po MUX-L1. Wiadomo już, że multipleks ten chce wskrzesić MWE Teleport, należący do Michała Winnickiego.

Więcej: MUX-L1: Mux TV Łużyce nie wróci, będzie nowy koncesjonariusz?


źródło: sat-charts.eu / wirtualnemedia.pl
KRRiT odebrało koncesję Telewizji Łużyce

Pozostałe informacje


Komentarze ():