MUX-1: 9 wniosków o miejsce na multipleksie

MUX-1: 9 wniosków o miejsce na multipleksieDo Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 9 wniosków o nadawanie na ogólnopolskim multipleksie 1 naziemnej telewizji cyfrowej.

Przypomnijmy, że 10 listopada 2020 w "Monitorze Polskim" ukazało się ogłoszenie dotyczące możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach MUX-1. Konkurs dotyczył miejsca na multipleksie, które aktualnie zajmuje ATM Rozrywka. KRRiT twierdzi, że nadawca ATM Rozrywka nie dostarczył na czas wniosku o przedłużenie koncesji, co w ostateczności powoduje zwolnienie slotu na multipleksie.

Więcej: MUX-1: Konkurs na miejsce po ATM Rozrywka


Nabór wniosków zakończył się 28 grudnia 2020 roku.
 

Wiemy już, że miejscem na multipleksie zainteresowanych jest 9 podmiotów.

ATM Rozrywka (ATM Rozrywka Sp z o.o.)
CD ACTION TV (Gaming Tech Esports Media S.A., Fantasyexpo)
DMAX (Green Content Sp. z o.o., spółka zależna TVN Grupy Discovery)
H! TV (Wirtualna Polska Media S.A.)
Polsat Edu (Telewizja Polsat Sp z o.o.)
RED CARPET TV (RED CARPET MEDIA GROUP S.A.)
SILVER TV (Michał Winnicki Entertainment)
TELE ROZRYWKA (MWE Teleport Sp. z o.o.)
TVC Nostalgia (MWE Broadcast Sp. z o.o.)

Dodatkowo Telewizja Polska zgłosiła chęć nadawania kanału TVP Dokument, ale w postaci wniosku o zmianę rezerwacji MUX-1 w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

Polsat Edu ma być stacją o profilu edukacyjnym, CD Action TV stacją o tematyce e-sportowej i gamingowej, DMAX kanałem z produkcjami Discovery, H!TV ma zawierać audycje poradnikowe, edukacyjne, publicystyczne, dokumentalne i rozrywkowe. Silver TV to kanał adresowany dla widzów 50+, TVC Nostalgia - stacja z produkcjami filmowymi, telewizyjnymi i muzycznymi z dawnych lat oraz Tele Rozrywka - kanał filmowo-rozrywkowy. ATM Rozrywka, podobnie jak teraz, ma pokazywać filmy, seriale i audycje rozrykowe, a Red Carpet TV jest stacją o profilu lifestylowym, którego ramówka zawiera także klasyczne filmy.

W konkursie KRRiT udziału nie wzięły następujące podmioty: Telewizja Puls, Kino Polska TV SA, Canal+ Polska i A+E Networks.

źródło: sat-charts.eu / KRRiT
MUX-1: 9 wniosków o miejsce na multipleksie

Pozostałe informacje


Komentarze ():