Wpadki okołotelewizyjne (34)

Wpadki okołotelewizyjne (34)Tym razem nie tylko wpadki.

Zaczynamy nie od wpadki, ale raczej ciekawostki.

Większość kanałów telewizyjnych prześciga się w zaoferowaniu widzowi jak najszybszej informacji i jak najdynamiczniejszego, żywiołowego lub kontrowersyjnego show. Publiczna telewizja norweska NRK eksperymentuje i próbuje zaoferować widzowi również coś innego. Od kilku lat nadawca z powodzeniem wdraża ideę "slow TV" czyli "powolnej telewizji".

Pierwsza audycja w stylu "slow tv" została nadana w 2009 roku. Wówczas świętowano stulecie linii kolejowej Bergen. Z tej okazji ponad siedmiogodzinna podróż do Oslo została w całości wyemitowana na antenie norweskiej telewizji. Według statystyk aż 1,2 miliona widzów (co stanowi 1/4 populacji Norwegii) obejrzało przynajmniej część tej podróży!Dwa lata później na antenie NRK 2 (oraz na internetowej stronie NRK) widzowie mogli obejrzeć w całości 134 godzinną (!) podróż na żywo po norweskim wybrzeżu (z Bergen do Kirkenes). Transmisja przyciągnęła przed ekrany do 3 milionów widzów.

Niektórzy jak 82 letni Norweg, Knut Grimeland, nie mogli oderwać oczu od ekranu telewizora przez kilka dni!

"Czasem trochę się zdrzemnąłem na kanapie, ale nie spałem w łóżku przez 5 dni" - stwierdził 82-latek.


Cała podróż skondensowana do 37 minut


W tym roku NRK nadała 12 godzinny program pt. "Nasjonal vedkveld". Transmisję oglądało około miliona osób. Co było w niej ciekawego? Pierwsza część programu poświęcona była m.in ścince drzew. W drugiej części, trwającej 8 godzin, transmitowano na żywo obraz ognia z kominka.
 

Wracamy do wpadek.

Ostatnio VH1 Polska ma dziwne problemy z poprawnym podpisaniem artystów, których teledyski pokazywane są w bloku VIVA Top 10.

Podwójną wpadkę stacja zaliczyła podczas emitowania wideoklipów szkockiej grupy Franz Ferdinand.

Podczas pierwszej emisji bloku teledysków w prawym górnym rogu ekranu mieliśmy napis "Franz ferdinand".Następnego dnia, podczas powtórki programu, zespół nazwano jeszcze inaczej ("Frans Ferdinand").A ostatnio to już się nic nie zgadzało ;-).
Utwory Kasi Kowalskiej i Kazika w TOP 10 Justina Timberlake`a ;-)


Na koniec wpadka przesłana przez naszego czytelnika - pana Mirosława. Być może pamiętacie wpadkę w opisie EPG audycji na TVN 7 (zobaczcie tutaj). Podobną wtopę zaliczyła w święta również platforma nc+. Na CANAL+ Family 2 pokazano francuską komedię "Skylab". Osoby czytające opis EPG filmu mogły się trochę zdziwić. ;-)źródło: sat-charts.eu / przystopuj.pl
Wpadki okołotelewizyjne (34)

Pozostałe informacje


Komentarze ():